Senyvo amžiaus žmonių judėjimo gyvybinė veikla ir judėjimo užtikrinimas


Raumenu mases nykimas. Senyvas raumenu nykimas.

Įvadas. Biologiniai veksniai įtakojantys senyvo amžiaus žmonių judėjimo gyvybinę veiklą. Psichologiniai veiksniai įtakojantys senyvo amžiaus žmonių judėjimą. Socialiniai-kultūriniai veiksniai įtakojantys senyvo amžiaus žmonių judėjimą. Aplinkos veiksniai įtakojantys senyvo amžiaus žmonių judėjimą. Politiniai – ekonominiai veiksniai įtakojantys senyvo amžiaus žmonių judėjimą. Judėjimo užtikrinimas. Ištvermės lavinimo pratimai. Jėgos lavinimo pratimai. Pusiausvyros lavinimo pratimai. Lankstumo lavinimo pratimai. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Amžius ir raumenų jėga – glaudžiai tarpusavyje susiję. Senstant, ypač po 50 metų, raumenų masė mažėja. Sulaukus 70 metų , raumenų masės nykimas kasmet padidėja 1%. Dėl to dauguma senyvo amžiaus žmonių pradeda keisti savo aplinkos sąlygas. Tarkim visą laiką pragyvenę ketvirtąjame daugiabučio aukšte, senatvėje nusprendžia persikelti gyventi į pirmąjį ar antrąjį aukštą. Iš tiesų aplinkos gerinimas padeda pagerinti ir žmogaus sveikatos būklę. Aplinką reikia pritaikyti esant specifinėms ligoms, ar judėjimo sutrikimams. Lipant laiptais, šalia jų turi būti turėklai, galbūt žmogui sunku įlipti į vonią, tokiu atveju galima pritaikyti prie sienos atramą. Žmogų reikia išmokyti vengti traumų, kambaryje esančius baldus išstatyti taip, kad būtų patogu jais naudotis ir jie netaptų papildomom kliūtimis. Gyvenamoji vieta turėtų būti parinkta taip, kad žmogus pagrindines reikmes galėtų susitvarkyti pats, pavyzdžiui netoli esanti poliklinika, turgelis ir parduotuvė. Tokiu atveju žmogus pats judėtų, galėtų pasirūpinti savimi nepatirdamas didelių vargų, o tuo pačiu morališkai jaustųsi geriau, nes geba pats savimi pasirūpinti. Kaip bebūtų, svarbiausia yra pritaikyti aplinką, kad žmogui būtų lengviau judėti, o ne panaikinti judėjimą apskritai.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1554 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zippy
  • Senyvo amžiaus žmonių judėjimo gyvybinė veikla ir judėjimo užtikrinimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Senyvo amžiaus žmonių judėjimo gyvybinė veikla ir judėjimo užtikrinimas. (2015 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/senyvo-amziaus-zmoniu-judejimo-gyvybine-veikla-ir-judejimo-uztikrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:36
×