Šepečių gamyba produkcijos pelningumo prognozė


Šepečių gamyba produkcijos pelningumo prognozėĮvadas. Planuojamų pagaminti gaminių skaičius. Įmonės darbuotojų skaičius. Pagrindinių medžiagų poreikis. Vietiniai įkainiai. Kiekvieno gaminio tiesioginės gamybos išlaidos. Administracijos darbuotojų ir aptarnaujančio personalo darbo užmokestis ir įmokos socialiniam draudimui. Elektros energijos poreikis ir išlaidos varikliams varyti. Bendrasis ir grynasis pelnas. Įmonės pardavimo bendrasis ir grynasis pelningumas. Nenuostolingas pardavimo mastas. Išvados. Literatūra.


Planuojamas parduoti gaminių skaičius ir planuojami gatavų gaminių likučiai laikotarpio pradžioje ir laikotarpio pabaigoje paimti iš kursinio darbo užduoties.

Pagaminta produkcija = Planuojamas parduoti gaminių skaičius – Pagamintos produkcijos likutis metų pradžioje + Pagamintos produkcijos likutis metų pabaigoje (1)

Darbuotojų poreikio skaičiavimas apskaičiuojamas pagal darbuotojų grupes. Šiuo atveju šiame kursiniame darbe skaičiuosime pagal darbo imlumą. Laiko normą vienam gaminiui pagaminti duota kursinio darbo užduotyje. Ją iškart paverčiau į valandas, tai yra: šepetys – 4min. = 0,07 val., reduktorius – 9 min. = 0,15 val.

5. Leistini neatvykimai į darbą dėl ligos ar kitų pateisinamų priežasčių, %

9. Laikas įrengimų techninei priežiūrai ir remontui nominaliojo darbo laiko, %

Nominalusis darbo laikas valandomis = 253 d. d. * 8 val. = 2024 val.

2. Poilsio ir švenčių dienos = Kalendorinės dienos – Nominalusis darbo laikas;(2)

4. Darbininkų kasmetinių atostogų trukmė paimtas iš kursinio darbo užduoties.

5. Leistini neatvykimai į darbą dėl ligos ar kitų pateisinamų priežasčių nurodyta kursiniame darbe.

9. Laikas įrengimų techninei priežiūrai ir remontui nominaliojo darbo laiko paimtas iš kursinio darbo užduoties.

10. Naudingas (efektyvus) darbininko darbo laikas = Rėžiminis darbo laikas - Leistini neatvykimai į darbą dėl ligos ar kitų pateisinamų priežasčių;(6)

Medžiagų pavadinimai ir jų sunaudojimo normos vienam gaminiui, paimti iš kursinio darbo užduoties. Tiesioginio skaičiavimo metodu medžiagų poreikis produkcijai pagaminti apskaičiuojamas pagal šią formulę:

Įmoka socialiniam draudimui, kuri šiuo metu yra 30,98% skaičiuojama nuo tiesiogiai priskiriamo darbo užmokesčio pagal tokia formulę:

Įrenginių pavadinimai, įrenginių skaičius, įrenginių elektros variklio galingumai ir elektros variklio galingumo panaudojimo koeficientai paimti iš kursinio darbo užduoties.

T planinis = ((kalendorinių dienų skaičius – švenčių dienos – poilsio dienos) * pamainos trukmė) – planuojamas įrenginio prastovėjimo remonte laikas;(16)

Elektros energijos 1 kWh kaina yra 31 centas. Elektros energijos išlaidos skaičiuojamos elektros energijos poreikis dauginamas iš kainos.

Patalpų pavadinimai, patalpų plotai ir 1 m2 nuomos kaina yra paimti iš kursinio darbo užduoties. Tam tikro laikotarpio nuomos kaina yra apskaičiuojama taip, patalpos plotą padauginus iš 1 m2 nuomos kainos.

Patalpų pavadinimai, patalpų plotai, koeficientas, įvertinantis vienu metu degančias lempas bei 1 m2 patalpų ploto apšvietimo norma yra paimta iš kursinio darbo užduoties. Patalpų apšvietimas vidutiniškai būna įjungtas 40% įmonės darbo laiko.

Netiesioginių išlaidų sąrašo pavadinimai paimti iš šio kursinio darbo atitinkamai iš 8, 9, 10, 11 ir 12 lentelių taip pat ir iš šio kursinio darbo užduoties.

Gamybos apimties ir paskirstymo bazės dydžius paėmiau iš šio kursinio darbo 1 ir 6 lentelių. Netiesioginių gamybos išlaidų paskirstymo atskiriems gaminiams bazė yra pagrindinių darbininkų darbo užmokestis.

Pardavimo pajamų ir pardavimo savikainų duomenys paimti atitinkamai iš 17 ir 15 lentelių. Bendrasis pelnas (nuostolis) yra apskaičiuojmas iš pardavimo pajamų atimant pardavimo savikainą, neįskaitant įmonės veiklos sąnaudų.

Bendrasis pelnas ir įmonės veiklos sąnaudos paimti iš šio kursinio darbo atitinkamai 16 ir 18 lentelių. Iš bendrojo pelno atimant įmonės veiklos sąnaudas, apskaičiuojamas tipinės veiklos pelnas (nuostolis).

Norint apskaičiuoti grynąjį įmonės pelną, reikia žinoti pelno mokestį. Šiuo metu pelno mokestis sudaro 20%.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (4096 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Šepečių gamyba produkcijos pelningumo prognozė
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šepečių gamyba produkcijos pelningumo prognozė. (2017 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/sepeciu-gamyba-produkcijos-pelningumo-prognoze.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:17
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo