Septyni žingsniai į laimę


Laimė referatas. Laimė-nelaimės tylėjimas. Geros laimę. Septyni zingsniai i sekme.

Apsisprendimas jaustis gerai. Nepasidavimas nelaimės jausmui. Pasirūpinti savimi, ypač kai blogai jautiesi. Jokio perfekcionizmo dėl geros savijautos. Be nerimo apgalvoti kasdieninius rūpesčius. Nepuoselėti priešiškų emocijų. Mėgautis laimės akimirkomis. Žmonės visuomet žinojo, kaip sunku siekti laimės. Dar aristotelis mokė: „išminčius siekia ne malonumo, o kančios nebuvimo“. Mūsų amžininkai rašo, kad „laimė – tai nelaimės tylėjimas“. Kaip tuomet būti laimingam? Gyvenimo sėkmė – tai pastato statymas trimis dimensijomis: materialine, santykių su kitais žmonėmis ir emocine.

Žmonės visuomet žinojo, kaip sunku siekti laimės. Dar aristotelis mokė: išminčius siekia ne malonumo, o kančios nebuvimo . Mūsų amžininkai rašo, kad laimė – tai nelaimės tylėjimas . Kaip tuomet būti laimingam? Gyvenimo sėkmė – tai pastato statymas trimis dimensijomis: materialine, santykių su kitais žmonėmis ir emocine. Kitaip sakant, turime siekti savo tikslų, išsaugodami gerus santykius bei reputaciją ir neaukodami geros savijautos. Tačiau,jei materialinis ir socialinis aspektai paklūsta tam tikrai logikai, tai emocinė sėkmingo gyvenimo dimensija atrodo sunkiai kontroliuojama. Pateikiame septynis patarimus arba neypatingas reikalavimas? Viskas ne taip paprasta. Filosofas alain sakydavo: reikia norėti ir stengtis būti laimingam. Jei liekame nešališko žiūrovo pozicijoje ir paliekame laimei tik įėjimą ir atviras duris, per jas įeis liūdesys . Pasiduoti nelaimei visuomet lengviau – tam užtenka mažiau psichologinės energijos. Norint ilgiau jaustis gerai, reikia pastangų. Tai paaiškinama pirmiausia asmeninėmis priežastimis: sugebėjimas jaustis gerai gerokai skiriasi dėl žmogaus prigimties – evoliuciškai mums naudingos negatyvios emocijos, nes padeda rūšiai išlikti. Baimė skatina bėgti arba kautis, pyktis gąsdina priešininkus arba varžovus, liūdesys sukelia gailestį ir pan. Tačiau gamta, nors ir pasirūpino išgyvenimu, visiškai atsiribojo nuo mūsų gyvenimo kokybės. Teigiamų emocijų ir nuotaikų spektras psichologinės energijjei neigiamos emocijos – atsitiktinės, neilgalaikės ir tik vidutiniškai reikšmingos mūsų kasdienybei, galima tikėtis, kad jos savaime išnyks.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (827 žodžiai)
  • Septyni žingsniai į laimę
    10 - 3 balsai (-ų)
Septyni žingsniai į laimę. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/septyni-zingsniai-i-laime.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 27 d. 18:22
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo