Sergamumas miokardo infarktu


Miokardo infarktas referatas. Sergamumas ūminiu miokardo infarktu lietuvoje. Sergamumo mi paplitimas. Miokardo infarktui. Sergamumas miokardo infarktu lietuvoje.

Ilgalaikė sergamumo ūminiu miokardo infarktu (mi) stebėsena rodo, kad širdies ir kraujagyslių ligos bendrojoje mirčių struktūroje ir išeminė širdies liga (išl) bei jos komplikacijos bendrojoje širdies ir kraujagyslių ligų mirčių struktūroje yra pagrindinės vidutinio amžiaus gyventojų mirties ir invalidumo priežastys. Siekiant efektyviau kontroliuoti pagrindines ligas, sąlygojančias didžiausią sergamumą, svarbu žinoti jų atsiradimo priežastis, galimus rizikos veiksnius, jų pokyčių kryptis.

Sergamumas miokardo infarktu ir mirtingumas nuo išl yra susijęs su rizikos veiksniais, tokiais kaip am˛ius, lytis, arterinė hipertenzija, rūkymas, nesaikingas alkoholinių gėrimų vartojimas, hipercholesterolemija, cukrinis diabetas, ma˛as fizinis aktyvumas. Kitų šalių patirtis rodo, kad nepaisant šių pokyčių, mirtingumas nuo išl lieka vyraujanti priežastis bendrojoje širdies ir kraujagyslių mirčių struktūroje dėl keleto priežasčių. Pirma, analizuojant europos gyventojų demografinę struktūrą, pastebimas ryškus senėjimas daugelyje europos.

Populiacijų. Antra, grėsmingai didėja sergamumas antrojo tipo cukriniu diabetu ir ikidiabetinių būklių paplitimas, kaip gliukozės toleravimo sutrikimas nevalgius, metabolinis sindromas arba atsparumas insulinui. Ir trečia, nemažėja su gyvensena susijusių problemų, kaip neteisinga mityba, ma˛as fizinis aktyvumas, nesaikingas alkoholinių gėrimų vartojimas ir rūkymo, nutukimo paplitimas.

Rytų europos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, pastaraisiais dešimtmečiais sergamumas ūminiu mi bei galvos smegenų insultu didėjo. Tuo tarpu reikšmingas mažėjimas nustatytas suomijoje, švedijoje, prancūzijoje, jav. Per pastaruosius metus mirtingumas nuo pagrindinių širdies kraujagyslių ligų mažėjo lenkijoje, čekijoje, vengrijoje. Vidutinio amžiaus Kauno gyventojų sergamumas ūminiu mi nuo 1993 iki 2000 metų sumažėjo tarp 25–64 metų vyrų, bet padidėjo tarp moterų. Sergamumas galvos smege. Per 19-kos metų laikotarpį sumažėjo vidutinio amžiaus Kauno vyrų sistolinio arterinio kraujospūdžio.

Bei kūno masės indekso, o moterų ir sistolinio, ir diastolinio kraujospūdžio vidurkiai; tuo tarpu vidutinė gliukozės koncentracija nevalgius bei suvartojamų alkoholinių gėrimų kiekis per mėnesį padidėjo ir tarp vyrų, ir tarp moterų.

1983–1991 metais i

  • Microsoft Word 163 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (480 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sergamumas miokardo infarktu
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sergamumas miokardo infarktu. (2011 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/sergamumas-miokardo-infarktu.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 04:28
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo