Sergančiųjų gastritu mitybos įvertinimas


Įvadas. Literatūros apžvalga. Virškinimas skrandyje. Gastritas. Maitinimosi priežiūros procesas. Pacientų (respondentų) maitinimosi įvertinimas. Anketos struktūra. Pacientų (respondentų) maitinimosi planavimas. Sveiko žmogaus maitinimosi įvertinimas ir sveikatos Anamnezė. Sergančio žmogaus maitinimosi įvertinimas ir sveikatos anamnezė. Klinikinių simptomų koregavimo dieta. Pacientų (respondentų) konsultavimas ir ugdymas. Patarimai. Dietos reikšmė. Respondentų nuomonių ir atsakymų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. Priedas. Racionalios mitybos piramidė. Priedas. Respondentų nutrientų poreikių apskaičiavimai. Priedas. Maitinimosi savikontrolės dienynas. Priedas. Neužpildytos anketos pavyzdys. Priedas. Užpildytas anketos pavyzdys.

Žmogaus sveikatą lemia daugelis veiksnių. Tai paveldimumas, gyvenimo būdas, mityba, aplinkos poveikis. Racionali mityba ne tik sąlygoja fizinę ir protinę žmogaus raidą, stiprina sveikatą, saugo nuo kai kurių ligų, bet ir yra sudedamoji gydymo dalis bei palankiai veikia sveikimo periodu. Daugelis Europos valstybių, tarp jų ir Lietuva, rengia nacionalines maisto saugos, kokybės ir gyventojų mitybos gerinimo strategijas, kuriose prioritetas teikiamas žmonių sveikatai. Lietuvos respublikos Seimo priimtoje LR Sveikatos programoje, kurią numatomą įgyvendinti iki 2020 metų, siekiama, kad Lietuvos gyventojų mityba būtų racionali (žiūrėti priedai ,,Racionalios mitybos piramidė). Nes racionali mityba, tai moksliškai pagrįsti valgomo maisto kiekis ir angliavandenių, baltymų bei riebalų santykis šiame maiste, lemiantys mažiausią lėtinių ligų riziką, o susirgus padedantys pasveikti.

Savarankiško darbo tema ,,Sergančiųjų gastritų mitybos įvertinimas” yra gan aktuali šiuolaikiniai visuomenei. Anksčiau buvo manoma, kad skrandžio gleivinės uždegimas paplitęs tarp vyresnio amžiaus žmonių. Tačiau naujaisiais duomenimis gastrito atvejų padaugėjo tarp jaunų žmonių. Kad tame įsitikintume ir buvo atliktas šis savarankiškas darbas.

Darbo tikslas: įvertinti sergančiųjų gastritų mitybą.

Darbo uždaviniai:

1.Pateikti žinių apie gastrito sampratą.

2.Gebėti įvertinti maitinimosi problemas sergant gastritu.

3.Mokėti apskaičiuoti pacientų nutrientų poreikius.

4.Parinkti tinkama maitinimosi priežiūros procesą.

5.Įvertinti sergančiųjų gastritu mitybą palyginus su sveikais.

6.Pagrįsti dietinio gydimo būtinumą sergant gastritu.

7.Numatyti dietinio gydymo tikslų įgyvendinimo būdus.

8.Pateikti rekomendacijas.

Tyrimo objektas: sergančiųjų gastritų mitybą.

Tiriamųjų imtis: 10 žmonių (5 sergančių gastritu ir 5 sveikų).

Tyrimo metodas: anketavimas.

Hipotezė: sergančiųjų gastritu mityba yra neracionali.

  • Medicina Tyrimas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (3284 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jovita
  • Sergančiųjų gastritu mitybos įvertinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Sergančiųjų gastritu mitybos įvertinimas. (2015 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/serganciuju-gastritu-mitybos-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:48
×