Serviso revoliucija


Paslaugų sektorius popramoninių pokyčių centre. Dinamika. Paslaugų apibūdinimas. Struktūra. Bendrosios ūkinės paslaugos. Asmeninės paslaugos. Dalykinės paslaugos. Socialinės paslaugos. Jav paslaugų sektoriaus struktūra ir dinamika.

Vyksta pilnas paslaugų sektoriaus techninės ir technologinės bazės atnaujinimas, o tai iššaukė senųjų aptarnavimo šakų restruktūrizaciją ir naujų atsiradimą. Svarbiausias paslaugų sektoriaus vaidmuo galutinai perėjo nuo prekybos prie finansų, o prekybos reorganizacija padarė ją transnacionaline, stipriai monopolizuota, pasauline. Dinamiškiausi ir perspektyviausi tapo naujų šakų augimo židiniai. Tai visų pirma telekomunikacijos ir informatika, darančios įtaką visoms be išimties ūkio šakoms ir žmonių gyvenimui. Galiausiai, svarbu pažymėti ir žymiai išaugusius tų šakų vystymosi tempus, kurie daro svarbiausią įtaką žmonių gyvenimo kokybei – sveikatos apsauga, vtarp trijų svarbiausių ekonomikos sektorių per pusę amžiaus nuo karo pabaigos tik paslaugų sfera praktiškai visose pasaulio šalyse augo. Materialinės gamybos sektoriuose (taip vadinamoji realioji ekonomika ) pokyčiai vyko labai įvairiai įvairiose valstybėse įvairiais laikotarpiais. Pramonė – svarbiausia vystymosi kryptis industriniu periodu – savo kulminaciją bvp išvystytose šalyse pasiekė penktame-šeštame dešimtmečiuose, vėliau pradėjo nepaliaujamai mažėti (pvz. , jav nuo 39% - 1958 m. Iki 17% - 1998 m. ). Būtent šis lūžis ir tapo tam tikra riba, kai išvystytos valstybės perėjo į popramoninę vystymosi sferą. Žemės ūkio dalis tuo metu vis dar mažėjo, o po kurio laiko pasiekė patį minimumą. Vėliau kai kurios išvystytose valstybėse agrarinės sferos dalis netgi pradėjo po truputį didėti (jav, nyderlandai, belgija). Besivystančiose valstybėse, kur žemės ūkio dalis žymiai didesnė, ji ir toliau mažėja, tačiau dar toli iki stabilizacijos. Pramoninė gamyba, ypatingai uždarant senąsias, nešvarias , imlias darbui, medžiagoms ir energijai šakas išvystytose šalyse ir jas perkeliant į palankesnes tam besivystančias valstybes, pastarosiose ji vystoma sparčiais tempais.

Tokiu būdu, aptarnavimo sektoriaus santykinės dalies augimas vyksta didėjant darbo našumui materialinės gamybos šakose ir užpildant rinkas materialinės gamybos produkcija. Todėl paslaugų sektoriaus augimas išvystytose valstybėse ankstesniais metais buvo užtikrinamas dėl žemės ūkio mažėjimo, o pastaraisiais dešimtmečiais mažėjant ir pramonės daliai; besivystančiose pasaulio valstybėse – pagrindinai vien tik dėl žemės ūkio dalies mažėjimo. Aptarnavimo sektoriaus raidos netolygumus laike ir įvairiose pasaulio dalyse atspindi lentelė.

Iš pateiktų duomenų matyti, kad 1950 m.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (3182 žodžiai)
  • Universitetas
  • Serviso revoliucija
    10 - 3 balsai (-ų)
Serviso revoliucija. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/serviso-revoliucija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 15:34
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo