Šešėlinė ekonomika ir jos formavimosi priežastys referatas


Įvadas. Kas yra šešėlinė ekonomika? Šešėlinė ekonomika Lietuvoje. Šešėlinės. Šešėlinės ekonomikos tipai. Išvados. Naudota literatūra.

Šešėlinė ekonomika svarbi problema mūsų dienomis,kuri jau gyvuoja ilgą laikotarpį.Ji pasireikškia įvairiais būdais,tai gali būti kontrabanda,prekyba vogtais daktais,azartiniai žaidimai ir kiti būdai.Taigi,nors šešėlinės ekonomikos būdų daug,tačiau ji susiformavo taip pat ne iš vienos priežasties. Žinoma,valstybės įvariais būdais bando kovoti prieš šią opią problemą,imtasi įvairių priemonių kovai su šešėline ekonomika,tačiau ne visos jos būna veiksmingos.Iš tikrųjų kai kuriose šalyse šešėlinė ekonomika yra didžiausia valstybės problema,tai dažniausiai būna valstybėse,kurios yra silpnos ir kuriose ypač išsiplėtusi yra korupcija.

Kaip jau minėjau,šešėlinė ekonomika labiausiai paplitusi besivystančiose valstybėse.Čia daug prekiaujama narkotikais, stambiai išsišakojusi kontrabanda,populiarus žmonių nelegalus darbas.Bet,žinoma,ši problema yra ne vien silpnose valstybėse,tokią problemą turi ir stipriosios šalys,tačiau jų ekonomika ir gyvenimo lygis parodo,kad šešėlinė ekonomika pamažu mažėja,nes būtent mažėjant šešėliniai ekonomikai didėja šalies biudžetas.

Su šia problema nėra lengva kovoti,ji susiformavo lėtai ,yra kelėtas etapų ir priežasčių kaip formavosi šešėlinė ekonomika,taigi savo darbe bandysiu tai ir aptarti.

Darbo objektas :šešėlinė ekonomika ir jos formavimosi priežastys

Darbo tikslas: aptarti šešėlinę ekonomiką ir jos formavimosi priežastis.

Darbo uždaviniai:

Aptarti kas yra šešėlinė ekonomika

Aptarti veiksnius,kurie formuoja šešėlinę ekonomiką;

Apibūdinti šešėlinę ekonomiką Lietuvoje.

Aptarti šešėlinės ekonomikos minusus ir jos tipus.

Darbo metodas: mokslinės literatūros ir dokumentų analizė.

Tai rinkos  dalis, neįtraukiama į oficialiąją ekonominę statistiką, siekiant slėpti ūkinę veiklą, privalomą deklaruoti, vengiant mokesčių bei dėl kitų priežasčių.Šešėlinė ekonomka yra apibūdinama kaip draudžiama veikla.Pirmiausiai šešėlinė ekonomika buvo pradėta vadinti juodoji ekonomika,tik vėliau prieita prie termino šešėlinė ekonomika. Taip pat šešėlinė ekonomika reiškia žmonių veiklos opoziciją valdžios įtvirtintoms institucijoms ir normoms.

  • Microsoft Word 95 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1646 žodžiai)
  • Universitetas
  • Birutė
  • Šešėlinė ekonomika ir jos formavimosi priežastys referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Šešėlinė ekonomika ir jos formavimosi priežastys referatas. (2016 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/seseline-ekonomika-ir-jos-formavimosi-priezastys-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 14:41
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo