Šešėlinė ekonomika ir Nacionalinis biudžetas


Ekonomikos savarankiškas darbas. Įvadas. Sąvokų patikslinimas ir apibrėžimas. Šešėlinės ekonomikos apibrėžimas ir jo prasmė. Valstybės biudžeto apibrėžimas ir jo prasmė. Fiskalinės politikos ir šešėlinės ekonomikos ryšiai. Šešėlinės ekonomikos priežastys. Valstybės kontrolės nauda ir tikslai. Ekonomikoje pasitaikančių šešėlinės ekonomikos modelių formalizavimas. Pagrindiniai mokesčių slėpimo būdai. Šešėlinės ekonomikos įtaka bendrai valstybės makroekonomikai. Išvados. Literatūra.


Ekonomiškai vertinant šešėlinę ekonomiką kaip reiškinį negalima daryti išvadų, kad tai neigiamas ekonomikos reiškinys. Kur kas teisingiau būtų teigti, kad yra visuomeninių grupių, kurioms šis reiškinys yra nepalankus. Viena iš tokių visuomeninių grupių yra valstybės valdymo institucijos, nes joms šešėlinės ekonomikos didėjimas reiškia, kad yra ūkio šakų, kuriose nepasiektas mokesčių balansas. Būtent šešėlinės ekonomikos egzistavimas yra geriausias rodiklis parodantis visas mokesčių sistemos klaidas ir ydas.

Todėl vietoj to, kad būtų stengiamasi nematyti šio reiškinio arba tiesiog konstatuoti jį kaip neišvengiamą, reikėtų kritiškai pažvelgti į valstybės vykdomą fiskalinę politiką ir šio ekonominio reiškinio priežaščių ieškoti būtent mokesčių sistemoje ir valstybės biudžete.

Besiplėtojanti šešėlinė ekonomika parodo, kad visuomenė nepasitiki valstybės teikiamomis socialinėmis garantijoms ir yra linkusi jomis pasirūpinti pati.

Šešėlinė ekonomika ir Nacionalinis biudžetas. (2014 m. Gruodžio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/seseline-ekonomika-ir-nacionalinis-biudzetas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:08