Šešėlinė ekonomika projektas (2)


Šešėlinė Ekonomika. Šešėlinė ekonomika – tai visa gamyba ir prekių. Lietuvoje valstybinės institucijos. Apibendrinant galima teigti, kad šešėlinė ekonomika yra ekonominė veikla (t. Oficialiai neapskaityta ekonomika. Skaičiuojant nacionalinių sąskaitų rodiklius. Didžiausią dalį sudaro sąmoningas apskaitos duomenų iškraipymas norint sumažinti pajamas arba padidinti išlaidas. Šešėlinės ekonomikos dydis Lietuvoje ir Europoje. Šešėlinės ekonomikos mastai Europos valstybėse smarkiai skiriasi.


Šešėlinė ekonomika – tai visa gamyba ir prekių, paslaugų teikimas, kuris yra slepiamas nuo valdžios institucijų siekiant šių keturių tikslų: išvengti pajamų, pridėtinės vertės ar kitų mokesčių mokėjimo; išvengti tam tikrų standartų vykdymo, pvz. minimalios algos, saugumo ir kt.; išvengti įvairių administracinių procedūrų laikymosi. Jo teigimu, į šešėlinės ekonomikos apibrėžimą neturėtų būti įtraukiama: pagrindinė veikla– nelegalūs veiksmai, atitinkantys standartines klasikinių nusikaltimų charakteristikas, tokias kaip vagystės, apiplėšimai, prekyba narkotikais ir panašiai. neformali namų ūkių ekonomika, tai yra, įvairi namų ūkių veikla (tokia kaip „pasidaryk pats“ tipo veikla), kuri nėra oficialiai reglamentuojama specifiniais nacionalinės teisės aktais.

Didžiausią dalį sudaro sąmoningas apskaitos duomenų iškraipymas norint sumažinti pajamas arba padidinti išlaidas. Vertindamas šią dalį, Statistikos departamentas remiasi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atliekamų tyrimų ir jų specialistų apklausų rezultatais. Vertinant neteisėtas veiklas, įtraukiami neteisėti tabako, alkoholio, narkotikų sandoriai ir sandoriai, sietini su seksualinėmis paslaugomis. Šie vertinimai yra paremti informacija, gauta iš įvairių institucijų: Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos; Lietuvos muitinės prie Finansų ministerijos; Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos; Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos; Žiniasklaidos, įvairių organizacijų atliktų tyrimų.

  • MS PowerPoint 51 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (530 žodžiai)
  • Universitetas
  • Berazume
  • Šešėlinė ekonomika projektas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šešėlinė ekonomika projektas (2). (2017 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/seseline-ekonomika-projektas-2.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 08:48
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo