Šėšėlinės ekonomikos dydis


Šešėlinės ekonomikos dydis savarankiškas darbas. Šešėlinę ekonomiką skątinatys veiksniai. Es min. Lietuvos tarifo. Lygis lyginant su ES min. ES min =. Etilo alkoholis ir alkoholiniai gėrimai. Vynas ir ferm. gėrimai (≤. Vynas ir ferm. gėrimai (>. Tarpiniai produktai (≤ 15 %). Tarpiniai produktai (> 15 %). Etilo alkoholis. Apdorotas tabakas **. Cigarai ir cigarilės. Rūkomasis tabakas. Energiniai produktai. Naudojami kaip degalai. Variklių benzinas , bešvinis. Variklių benzinas , turintis švino. Gazoliai , skirti naudoti žemės ūkyje. Naftos dujos ir dujiniai angliavandeniai. ES minimalus atlyginimas išreikštas PGS rodikliu Eurostat. Inovacija dėl dielės šešėlinės ekonomikos.


Šešėlinė ekonomika atneša didžiulę žalą valstybės biudžetui, kadangi nėra surenkami mokesčiai už įvaires paslaugas ar prekes. Pasak Frederich Schneider 2013 metais atliktą tyrimą Lietuvoje šešėlinė ekonomika sudarė 28% nuo bendrojo vidaus produkto, viršydama Europos vidurkį net 9%. Rinkos dalyvių vertinimu, trečdalį šešėlinės ekonomikos sudaro akcizinių (cigarečių, alkoholio, degalų) bei kitų prekių kontrabanda bei nelegali prekyba jomis. (V.Žukauskas, 2014 m.) Nors šie skaičiai yra šiurpinantys, tačiau kai kurie priimami vyriausybės sprendimai šiuos skaičius, nors ir iš lėto, tačiau mažina.

Pasak UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” išleistą leidinį, dažnai akcizai yra naudojami spręsti biudžeto problemas taikant ne ekonominį, o buhalterinį požiūrį, į viska žiūrint labai optimistiškai bei neįvertinant realios situacijos, kad pigios alternatyvos yra gausu, o didindami mokesčiuos žmones bus priversti pirkti kontrabandinę prekę, kadangi jos yra žymiai pigesnės ir labiau prieinamos paprastam piliečiui. Taip pat yra pasigendama, iš valstybės, ilgalaikiės strategijos formuojant nacionalinę akcizų politiką, kuri įvertintų Lietuvos išorines ir vidines aplinkybes.

Lietuva „Eurostat“ atliktais tyrimais patenka į penkioliktuką Europos sąjungos narių bei kandidačių šalių kurių minimalus šalies atlyginimas yra mažiausias.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 134 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1079 žodžiai)
  • Karolis
  • Šėšėlinės ekonomikos dydis
    10 - 6 balsai (-ų)
Šėšėlinės ekonomikos dydis. (2016 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/seselines-ekonomikos-dydis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:44
×