Šešėlinės ekonomikos egzistavimo Lietuvoje priežastys, pasekmės, tendencijos, mažinimo priemonės


Ekonomikos referatas.

Įvadas. Šešelines ekonomikos priežastys. Pagrindiniai šešėlinės ekonomikos priežastys. Šešelines ekonomikos Lietuvoje pasekmės. Kitose šalyse padėtys. Kaip sumažinti Lietuvos šešeline ekonomika. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Darbo tikslas – išaiškinti šešėlinės ekonomikos egzistavimo Lietuvoje priežastys, pasekmės, tendencijos, mažinimo priemonės.

Šešėlinė ekonomika egzistuoja visose šalyse. Jos apimtis priklauso nuo tų šalių ekonominių santykių pobūdžio, politinės ir ekonominės būklės, gyventojų užimtumo, pragyvenimo lygio, apskaitos organizavimo, kultūros bei daugelio kitų priežasčių. Lietuvoje šešėlinė ekonomika egzistavo jau prie planinės ekonomikos, tačiau pereinamuoju į laisvos rinkos ekonomiką laikotarpiu ji ypač suklestėjo, kadangi tuo metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Lietuvos valstybingumo atkūrimui, jos saugumui. Tuo pat metu diegti rinkos ekonomikos elementus buvo sunku ir dėl to, kad trūko profesionalių rinkos ekonomikos specialistų, įstatymų kūrėjų, politikų. Visa tai trukdė apgalvotai ir profesionaliai Ūkinės veiklos Apskaitoma ekonomika Neapskaitoma ekonomika Nelegali veikla Legali veikla Formalus sektorius Neformalus sektorius Neatsiskaitančios įmonės Neregistruotos įmonės ir veiklos Neatsiskaitančios įmonės Neregistruotos įmonės ir veiklos 8 parengti ūkį ir visuomenę, sistemiškai apibrėžti pereinamojo į rinkos ekonomiką laikotarpio strategiją. Susidarė palankios sąlygos neapskaitomai ekonomikai susiformuoti ir plėtotis.

Pagrindiniai šešėlinės ekonomikos vystimosi veiksniai buvo šie: § valstybinio turto privatizavimo metodų klaidos; § netobuli ūkinės - finansinės veiklos įstatymai; § mokesčių ir jų administravimo sistemos spragos.

 • Ekonomika Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Vytautas
 • 9 puslapiai (1034 žodžiai)
 • Kolegija
 • Ekonomikos referatai
 • Microsoft Word 20 KB
 • Šešėlinės ekonomikos egzistavimo Lietuvoje priežastys, pasekmės, tendencijos, mažinimo priemonės
  10 - 3 balsai (-ų)
Šešėlinės ekonomikos egzistavimo Lietuvoje priežastys, pasekmės, tendencijos, mažinimo priemonės. (2017 m. Kovo 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/seselines-ekonomikos-egzistavimo-lietuvoje-priezastys-pasekmes-tendencijos-mazinimo-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:29