Severijos paveikslas


Severijos aprašymas. Severija paveikslas. Severiutes paveikslas. Severjos paveikslas. Dėdės ir dėdienės severijos paveikslas. Dedes ir dedienes severijos aprasymas. Severiute paveikslas. Severjos aprasymas. Diedenes severiutes paveikslas. Juozapotos ir severijos.

Severjos paveiklas. Lietuvių kalbos analizė.

Tradiciškai moteris yra laikoma šeimos židinio sergėtoja, kurios sukurtas paveiklas dvelkia švelnumu, rūpestingumu, atsidavimu artimiesiems. Būtent tokią moterį vaizduoja XIX a. Jonas Biliūnas bei Žemaitė. Apsakymo ,,Liūdna pasaka“ veikėja Juozapota yra atsidavusi savo vyrui Petrui. Jos nekankina abejonės ar nerimas, vienintelis ir didžiausias jos troškimas – darni ir mylinti šeima. Tokia pati ir Žemaitės sukurta apsakymo ,,Marti“ veikėja Katrė, pasižyminti lietuvei moteriai būdingu darbštumu, noru susikurti ramų gyvenimą su mylimu vyru. Tačiau kunigas Juozas Tumas – Vaižgantas į tradicinės lietuvės paveikslą įpučia naujų vėjų. Jo pagrindinės apsakymo ,,Dėdės ir dėdienės“ veikėjos Severjos paveikslas praturtintas aistros potėpiais bei nuopolio ir moralinio atgimimo situacijomis. Vis dėlto visas rašytojų pavaizduotas moteris vienija neišsipildžiusios svajonės bei tragiškas likimas.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (399 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Augustė
  • Severijos paveikslas
    9 - 3 balsai (-ų)
Severijos paveikslas. (2013 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/severijos-paveikslas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 21:06
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo