S.Geda Strazdas Tardymas analizė


Sigitas geda strazdas. Sigitas geda interpretacija. Sigitas geda strazdas analize. Sigitas geda strazdas interpretacija. S geda strazdas. Strazdas analize. Tardymas strazdo. Sigitas geda eilerasciai analize. S geda kuryba strazdas analize. Sigidas geda strazdas analize.

Kodėl poemos dalis pavadinta “tardymas”? Apie a. Strazdą, xixa. Pirmos pusės liaudies poetą, yra išlikę įvairiausių pasakojimų. Poetas buvo įsivėlęs į bylą su šlėkta, teko už tai kalėti pažaislio vienuolyne. Tas biografijos faktas ir minimas šioje dalyje. Penkis kartus pasikartojantys klausimai: “koks? Kokia? O? Iš kur? Turėjai? ” sustiprina apklausos ir tuo pačiu paniekos žmogui įspūdį.

Kodėl poemos dalis pavadinta tardymas ? Apie a. Strazdą, xixa. Penkis kartus pasikartojantys klausimai: koks? Kokia? O? Iš kur? Turėjai? sustiprina apklausos ir tuo pačiu paniekos žmogui įspūdį.

Koks buvo tas žmogus, drąsiai ponams, svetimtaučiams klebonams atkirtźs: aš- laisvas paukštis!!! (įdomi poetinė sintaksė). Jo gyvenimą s. Geda poetizuoja: šviesias mintis n su tuo žmogum tapatinamas pats poetas. Jis išdidus, pasitikintis savimi: tarsi kūdikis juokiasi,/ anei menkas, nei mažas .

Ir štai vėl gyvenimo faktas: a. Strazdas važiavo į vilnių tartis dėl savo eilių knygelės išleidimo. Deja. giesmės svietiškos ir šventos išvydo pasaulį be cenzūros leidimo. S. Geda išvardina jo kūrybos temas, motyvus: apie žmogų, /paukštį, gyvulį, žuvį. metoniškai kuriamas visumos įspūdis: poeto balsas- dieviškas liežuvis. Nuskamba akcentas, kad a. Strazdo žodis artimas liaudies kūrybai (tautosakai): jis gyvas (kaip ir liaudies posakiuose), giesmėse akmenėliai kalbėjo .

A. Strazdo tiesaus žodžio menine jėga pasinaudoja ir s.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (223 žodžiai)
  • Gimnazija
  • S.Geda Strazdas Tardymas analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
S.Geda Strazdas Tardymas analizė. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/sgeda-strazdas-tardymas-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 14:34
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo