S.Geda.Iš ciklo 6 Meilės ir nevities eilėraščiai


Sau ir kitiems sigitas geda. S.geda apie meile. Eilerasti-meile kitiems. Is ciklo trys meiles eilerasciai. S sigitas geda teigė, kad poezija yra savotiškas bėgimas iš kalbos. Judita vaičiūnaitė eilėraščiai apie meilę. Sigitas geda eilėraščiai. Sigitas geda meile. Sigitas geda ir vaiciunaite. Sigitas geda eilerastis meile.

Pats pavadinimas “Sau ir kitiems” tarsi reikalauja tźsinio - “gyvenu”. Eilėraštis orientuotas į linkusį mąstyti skaitytoją. Lyrinis subjektas kalba į save, sau: “Išauš pavasaris ir siela atsigaus”. Konkrečių gamtos detalių tekste nėra. Gamtos ir sielos pabudimą, dvasios laisvę akcentuoja išskėsti sparnai, “žemės formų įvairovė”, vilnijanti visata.. Lyrinis subjektas šį šviesios dvasios pavasarinį siausmą išgyvena kaip dovaną, kaip pilnatvės (visi esame bendrame kosmose) pajutimą.

Pats pavadinimas sau ir kitiems tarsi reikalauja tźsinio - gyvenu .

Lyrinis subjektas kalba į save, sau: išauš pavasaris ir siela atsigaus . Konkrečių gamtos detalių tekste nėra. Gamtos ir sielos pabudimą, dvasios laisvę akcentuoja išskėsti sparnai, žemės formų įvairovė , vilnijanti visata. Akimirkos stebuklu džiaugiamasi: dvasia ta pati virš žiedo ir taurės. bet tas stebuklas nesisavinamas: mes esam. Kitiems: namam,/ kregždutei, debesims. tryliktoje strofoje (eilutės viduryje) nutrūksta balsas (daugtaškis). Tai minties kaita: likusiose keturiose eilutėse perbėga lyrinis aš gyvenimu (nuo gimimo iki mirties). Taigi laiko tėkmė apima žmogaus amžių. Savistaba, susikaupimas, kai apmąstomas dvasios būvis, yra meditacijos rezultatas. Kasdieniškas reiškinys - pavasaris (tiksliau pasikartojantis kasmet) - atveria gyvenimo paslaptis.

Taigi eilėraštis yra žmogaus vidinių būsenų išsakymas, kuris slepiasi po labai neryškiu realiu vaizdu (tik lakoniškai brėžiamos žalios spalvos, šviesios nakties, skaisčiai raudonos ugnies vaizdas).

  • Microsoft Word 3 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (183 žodžiai)
  • Gimnazija
  • S.Geda.Iš ciklo 6 Meilės ir nevities eilėraščiai
    10 - 2 balsai (-ų)
S.Geda.Iš ciklo 6 Meilės ir nevities eilėraščiai. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/sgedais-ciklo-6-meiles-ir-nevities-eilerasciai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 22:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo