Shumpeter ir Kondratiev ilgųjų bangų teorija


Kondratiev ciklas. Kondratiev bangos. Kuznets ciklai. Schumpeter darbai apie bankus. Kuznetso kreive. Kondratjev teorijos. Neoklasikines isorinio augimo teorijos. Kondratiev ciklas tai. Kondratiev ciklas?. Teorija verslumo.

Įvadas. Verslo ciklai. Kas tai? Kondratiev „ilgosios bangos“. Schumpeter „ilgosios bangos“. Apie ekonominius ciklus. Išvados. Naudota literatūra. Šiame darbe aptarsiu garsių ekonomistų j. A. Schumpeter ir n. D. Kondratiev verslo ciksiškumo arba „ilgųjų bangų“ teoriją. Ši makroekonomikos teorija grindžiama tuo, kad ekonominė plėtra ir nacionalinio produkto augimas nėra pastovus, jam būdingas cikliškumas (tarsi „potvyniai“ ir „atoslūgiai“). Darbe apžvelgsiu pagrindines su ilgosiomis bangomis susijusias sąvokas, cikliškumą ekonomikoje, ciklų priežastis, rūšis, fazes, skirstymą, schumpeter ir kondratiev nuopelnus kuriant šią teoriją, pagrindines jų tyrimų kryptis. Nuolatiniai nacionalinio produkto gamybos ir vartojimo pakilimai ir atoslūgiai jo ilgalaikės tendencijos rėmuose, pašalinus sezoniškumo apraiškas, vadinami verslo ciklais. Verslo ciklo sąvoka apibūdina bendrą visų pagrindinių ekonomikos. Indikatorių dinamiką. Kiekvienas ekonominis procesas ir jo indikatoriai turi savų ciklinės raidos ypatybių.

Šiame darbe aptarsiu garsių ekonomistų j. A. Schumpeter ir n. D. Kondratiev verslo ciksiškumo arba ilgųjų bangų teoriją. Ši makroekonomikos teorija grindžiama tuo, kad ekonominė plėtra ir nacionalinio produkto augimas nėra pastovus, jam būdingas cikliškumas (tarsi potvyniai ir atoslūgiai ).

Darbe apžvelgsiu pagrindines su ilgosiomis bangomis susijusias sąvokas, cikliškumą ekonomikoje, ciklų priežastis, rūšis, fazes, skirstymą, schumpeter ir konuolatiniai nacionalinio produkto gamybos ir vartojimo pakilimai ir atoslūgiai jo ilgalaikės tendencijos rėmuose, pašalinus sezoniškumo apraišrusų ekonomistas n. Kondratiev nustatė 40-50 metų cikliškumą ūkinėje veikloje pavadinęs tai ilgiausiomis bangomis . Kondratjev‘o ilgųjų bangų teorija yra paremta xix a. Kainų kitimo elgsenos tyrimu, į kurį įtraukta darbo užmokesčio, palūkanų normų, žaliavų kainų, užsienio prekybos, indėlių bankuose ir kiti duomenys.

Jis pastebėjo tam tikras tendencijas ilgosios bangos vystymosi ir smukimo fazėse. Tarp jų jis detaliai išanalizavo metų skaičių, per kuriuos ekonomika vystėsi ir smuko kiekvienoje pusės amžiaus trukmės ciklo dalyje, kurios pramonės šakos labiausiai nukentėjo per bangos leidimąsi, ir kaip technologijos įtakoja kelio iš nuosmukio i naują bangos pakilimą paieškas.

50 – 54 metų katastrofų ir atsikūrimo ciklai buvo žinomi ir pastebėti dar majų genties (centrinė amerika) ir senųjų izraelitų. Kondratjev‘o stebėjimai atvaizduoja modernią šio ciklo sampratą, kuri teigia, kad kapitalistinės šalys gyvena ritmiškai ilgų, besikartoj1939 metais buvo išleistas schumpeter veikalas verslo ciklai: teorinė, istorinė ir statistinė kapitalizmo raidos analizė , kuriame, tiesiogiai integravus skirtingo ilgumo k. Juglar‘o, s. Kuznets‘o (1901-1985 m. ) ir n. Kondratjev‘o (1892-1938 m. ) ciklus, atmetamas neoklasikinis požiūris į plėtrą kaip pastovų, darnų procesą ir teigiama, kad didelis nacionalinio produkto augimas vyksta kaip neharmoningi šuoliai dėl visiškai naujų investicinių projektų įsisavinimo, o tai neišvengiamai sukelia santykinai neilgų klestėjimo ir depresijų periodų kaitą.

Tyrė ilgųjų bangų priežastis. Jis aiškino, kad ilgųjų bangų priežastis yra esminiai technologiniai šokai, keičiantys ūkio struktūrą. Pvz. , ilgai besitęsiančią pakilimo bangą sukėlė geležinkelio tiesimas: apie juos kūrėsi miestai, kūrėsi kalnakasybos pramonė; antrąją bangą sukėlė automobilių atsiradimas.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (861 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juste
  • Shumpeter ir Kondratiev ilgųjų bangų teorija
    10 - 1 balsai (-ų)
Shumpeter ir Kondratiev ilgųjų bangų teorija. (2011 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/shumpeter-ir-kondratiev-ilguju-bangu-teorija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 10:57
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo