Šiandien esė žanrą yra išmėginę daugelis lietuvių rašytojų, o esė knygos pakliūva į skaitomiausių sąrašus. Kaip paaiškintumėte tokį esė populiarumą?


Ese populiarumas. Kodel populiari yra ese. Kodel ese toks populiarus.

22 potemė 12 klasei 2015 m. Literatūra (Kultūra). Literatūros šaltiniai, planas. Kalbėjimas esė žanras ir esė knygos. Potemė apie esė populiarumą.
22. Šiandien esė žanrą yra išmėginę daugelis lietuvių rašytojų, o esė knygos pakliūva į skaitomiausių sąrašus. Kaip paaiškintumėte tokį esė populiarumą? Savo mintis pagrįskite literatūros pavyzdžiais.

Literatūra šiandien yra be galo populiari. Kasmetinės knygų mugės sutraukia begalę skaitovų, bibliotekos bei knygynai yra perkrauti knygomis. Kūrinių žanrų yra tikrai nemažai, tačiau šiomis dienomis yra pastebimas padidėjęs susidomėjimas eseistika. Lietuvių literatūroje šį žanrą yra išmėginęs ne vienas rašytojas. Šiandien pamėginsiu plačiau aptarti šią kūrybos krypti, bei pateiksiu savo nuomonę geriausią lietuvių šio žanro atstovą.

Pirmiausia norėčiau apibrėžti ir nurodyti, kas tai yra esė žanras bei kokie yra jo išskirtiniai bruožai. Esė kūriniai yra mažos apimties. Tokio tipo kūriniai dažniausiai yra laisvo stiliaus bei autorius juose išdėsto savo subjektyvų požiūrį bei asmeninę nuomonę. Esė ypač išplito dvidešimto amžiaus antroje pusėje, kaip spontaniškai atsiveriančio ir laisvai besišakojančio minties proceso išraiška. Rašytojai tuo metu pradėjo aiškinti literatūrą, filosofiją, gyvenimą.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (916 žodžiai)
  • Mokykla
  • Šiandien esė žanrą yra išmėginę daugelis lietuvių rašytojų, o esė knygos pakliūva į skaitomiausių sąrašus. Kaip paaiškintumėte tokį esė populiarumą?
    10 - 7 balsai (-ų)
Šiandien esė žanrą yra išmėginę daugelis lietuvių rašytojų, o esė knygos pakliūva į skaitomiausių sąrašus. Kaip paaiškintumėte tokį esė populiarumą?. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/siandien-ese-zanra-yra-ismegine-daugelis-lietuviu-rasytoju-o-ese-knygos-pakliuva-i-skaitomiausiu-sarasus-kaip-paaiskintumete-toki-ese-populiaruma.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:31
×