Šiandien kalbama apie jaunystės kultą


Senatve tai ramus ir užtikrintas laikotarpis. Laikas kai visi tave gerbia ir vertina už tai koks tu esi, už tai kiek tu išgyvenai ir kiek žinai. Senas žmogus tai išminties šaltinis, šeimos vertybių saugotojas. Senyvi žmones reikalingi. Senatve tai laimė. Skamba graziai ar ne ? Dėja, bet šiuolaikiniame pasaulyje yra kitaip: klesti senyvu žmonių diskriminacija arba kitaip jaunystės kultas, kai visi turi būti gražus,veržlūs, energingi. Senyvi žmones būna nurasomi, atskiriami nuo visuomenes kaip nereikalinga jos dalis. Pati senatvė yra suvokiama kaip tragedija, kurios bandoma išvengti arba bent jau ją apgauti.

Žodis "kultas" visada turi negatyvų atspalvį. Tai skamba kaip kaškas mistinio, kaip kaškokia priklausomybe, kuri mums kaip laisvoms asmenybėms yra nederama. Mes linke neigti kultų egzistavimą sakyti, kad bereikalingai pučiamas muilo burbulas, bet pakanka atsiversti šeštadieninius leidinius ar žurnalus moterims ir iškart pastebime jas; moteris slepiančias nebejauna amžiau, tikinacias, kad prie veidrodžio kasryt užtrunka „vos penkias minutes“,bet atrodancias kaip paaugles ir verčiancias skaitytojus spėlioti, kieno darbas ar dovana ta lygut lygutėlė oda – genų, gamtos, plastinės chirurgijos specialisto ar žurnalo dizainerio. Dar keletas ryškiu jaunystes garbinimo pavizdzių: tv laidų vedėjai, aktoriai, pop muzikos atlikejai kuriems per 50 metų bet jie visi atrodo kaip 35erių.
  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (562 žodžiai)
  • Mokykla
  • Diana
  • Šiandien kalbama apie jaunystės kultą
    10 - 1 balsai (-ų)
Šiandien kalbama apie jaunystės kultą. (2012 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/siandien-kalbama-apie-jaunystes-kulta.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 13:57
×