Šiandien vis dažniau prabylama apie skaitmeninę knygą vietoj įprastos. Ką jūs manote apie knygą skaityklėje skaitymo kultūros požiūriu?


Skaitmenines knygos. Knyga skaitykle skaitymo kulturos poziuriu. Skaitmenine knyga skaitymo kulturos poziuriu. Skaitmenine ar iprasta knyga. Permainu knyga. Skaitmenines knygos kulturos poziuriu. Elektronines ar įprastos knygos. Savanorystė. ką manote apie savanorystę, ypač vartojiškos kultūros atžvilgiu?. Kokiu permainu zmogui gali atnesti skaitmenine knyga. Elektronine knyga vietoj iprastos.

Šiandien vis dažniau prabylama apie skaitmeninę knygą vietoj įprastos. Ką jūs manote apie knygą skaityklėje skaitymo kultūros požiūriu? Kokių permainų žmogui gali atnešti tokie pokyčiai?

Knyga gyvuoja nuo senų laikų. Viduramžiais knygos buvo perrašinėjamos vienuolių, vėliau buvo išrasta spausdinimo mašina ir knygos tapo prieinamos masiniam naudojimui. Xxi amžiaus technologijų pasaulyje įvyko dar viena pažanga – rinkoje atsirado skaitmeninė knyga – knyga skaityklėje, mažame elektroniniame prietaise, kuriame virtualiai vartome puslapius, o knygas pasrsisiunčiame iš interneto. Daugelis teigia, jog tai tai didelis šuolis į priekį. Paulas virillo teigia, kad elektroninė knyga - tai nauja sistema, kuri gimdo informatikos pasaulį be istorijos, bet su ateitimi. Pasak jo, automobilis pakeičia arklį arba lėktuvas pakeičia oro balioną, liftas pakeičia laiptus, visas pasaulis automatizuojas, tam, kad greitai ir efektyviai viską atliktume. Tačiau ar skaitmeninė knyga tėra dar vienas nereikšmingas išradimas technologijų pasaulyje, ar ji gali pakeisti mums įprastas knygas, kurios per daugelį metų tapo neatsiejama kultūros dalimi? Nors galima teigti, jog funkcine prasme elektroninė knyga yra kur kas pranašesnė už įprastą, tačiau pasirinkus knygą skaityklėje bus prarastas glaudus ryšys tarp skaitytojo ir kūrinio.

Visų pirma, elektroninė knyga taps tik dar vienu greito vartojimo produktu. Technologijų kūrėjai remiasi minimalaus veiksmo taisykle – reikia stengtis daryti kuo mažiau judesių ir įdėti kuo mažiau pastangų. Jei norėsime įsigyti knygą, nebereikė niekur eiti. Įėję į tinkalapį www. Skaitykle. Lt keliais spragtelėjimais nusipirksime mus dominantį kūrinį ir tuoj pat galėsime jį skaityti. Tačiau šis vieno piršto spragtelėjimas sužlugdys per šimtmečius susiformavusią knygynų ir bibliotekų kultūrą.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (787 žodžiai)
  • Mokykla
  • Loreta
  • Šiandien vis dažniau prabylama apie skaitmeninę knygą vietoj įprastos. Ką jūs manote apie knygą skaityklėje skaitymo kultūros požiūriu?
    10 - 1 balsai (-ų)
Šiandien vis dažniau prabylama apie skaitmeninę knygą vietoj įprastos. Ką jūs manote apie knygą skaityklėje skaitymo kultūros požiūriu?. (2012 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/siandien-vis-dazniau-prabylama-apie-skaitmenine-knyga-vietoj-iprastos-ka-jus-manote-apie-knyga-skaitykleje-skaitymo-kulturos-poziuriu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 12:10
×