Šiandien vis dažniau prabylama apie skaitmeninę knygą vietoj įprastos


Kalba 4 poteme geriausi oratoriai nusipirkti. Patarlės ir priežodžiai šiandien.

Šiandien dažniau prabylama apie skaitmeninę knygą vietoj įprastos. Ką jūs manote apie knygą skaityklėje skaitymo kultūros požiūriu? Kokių permainų žmogui gali atnešti tokie pokyčiai?


Nuo pat senovės žmonės yra pratę naujienas, žinias, pasakojimus ir legendas užrašinėti. Akmens amžiuje įrašai buvo daromi ant urvų sienų, vėliau raižomi molinėse lentelėse. Molines lenteles pakeitė papirusas, jį-pergamentai, o galiausiai atsirado popierius, kurio keli susegti lapai buvo vadinami knyga. Knygos senovėje buvo tarsi prabangos ženklas, nes tik turtingieji galėjo jas nusipirkti. Bėgant laikui, tobulėjant visuomenei keitėsi ir knygos. Kelių puslapių veikalus išstūmė storos enciklopedijos, plonus, popierinius viršelius pakeitė stori ir ilgaamžiai. Tuo knygos tobulėjimas nesibaigė. Jau 1930 metais atsirado pirmoji knyga audio formatu. Visiems tai atrodė neįtikėtina naujovė, kuri kėlė rimtą grėsmę popierinės knygos išlikimui. Vėliau audio knygas pakeitė elektroninės, kurių populiarumas nustebino net ir didžiausius skeptikus. Kol kas konkurentų elektroninei knygai neatsirado, o jos gerbėjų gretos vis didėja. Daugelis mano, jog popierinei knygai gresia išnykimas, nes ji yra atgyvenusi ir netinkama šiame moderniųjų technologijų pasaulyje. Tačiau aš manau, kad knygos elektroniniu formatu turi ne tik privalumų, bet ir didelių trūkumų, dėl kurių elektroninė knyga niekada negalės prilygti senajai popierinei knygai.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2013 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (772 žodžiai)
  • Mokykla
  • Nerijus
  • Šiandien vis dažniau prabylama apie skaitmeninę knygą vietoj įprastos
    10 - 2 balsai (-ų)
Šiandien vis dažniau prabylama apie skaitmeninę knygą vietoj įprastos. (2013 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/siandien-vis-dazniau-prabylama-apie-skaitmenine-knyga-vietoj-iprastos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:14
×