Šiandieninė Lietuvos ekonomika ir valstybės vaidmuo joje


Įvadas. Ekonomika. Terminai. Nacionalinis produktas. Šiandieninė ekonomika. Lietuvos makroekonominių rodiklių apžvalga. Darbo rinkos rodikliai. Migracija. Valstybės vaidmuo ekonomikoje. Valsybės poveikio ekonomikai priemonės. Antikrizinis planas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Galėtume teigti, kad migracijos teorijas integruoja požiūris, jog individualūs bei instituciniai veiksniai suprantami kaip konkrečių sąlygų šalyje visuma, yra susipynę, todėl sunku juos išskirti bei konkrečiai įvardinti. Įdomu pabrėžti, kad migraciją lemia darbo jėgos judėjimas iš periferijos į centrą. Periferija laikomi besivystantys, ne rinkos ekonomikos regionai, cenru – kapitalistinės, poindustrinės valstybės. Centras ir periferija susiję kultūriniais, prekybos, kalbiniais ir kitais saitais (I. Urbonavičienė, M. Tvaronavičienė, Verslas: teorija ir praktika, 2008, 9(4)).

Šaltinis: (I. Urbonavičienė, M. Tvaronavičienė, Verslas: teorija ir praktika, 2008, 9(4)).

Pažymėtina, kad pateiktos apklausos rezultatai ne tik išreiškia ypač didelį Lietuvos piliečių noro emigruoti padidėjimą, bet ir sudaro galimybę palyginti polinkio emigruoti lygį skirtingose šalyse. Matome, kad Lietuva yra absoliuti lyderė tarp ES šalių pagal gyventojų, ketinančių emigruoti, dalį. Lietuva lenkia ne tik kaimynines šalis, bet ir ES senbuves, pasižyminčias didesniu gyventojų mobilumu (I. Urbonavičienė, M. Tvaronavičienė, Verslas: teorija ir praktika, 2008, 9(4)).

Išlaidas (finansavimą) – įvairios socialinės išmokų infrastruktūros kūrimo finansavimas, investicijos į mokslinius tyrimus.

Lietuvos Respublikos Konstitucija numato tokius tai valsybės įsipareigojimus susijusius su ekonomika tautai:

Ginevičius, Bruzgė. 2008. Verslas: teorija ir praktika: išlaidų ir naudos analizės taikymo galimybės valstybėje. Nr. 9(3). p. 180-189.

Jakutis, Petraškevičius, Stepanovas, Šečkutė, Zaicev. 2005. Ekonomikos teorija: įvadas (ekonomikos nuostatų modeliavimas), ekonomikos teorijos objektas. p. 10 - 23.

Skominas. 2006. Makroekonomika: pratarmė, nacionalinis produktas ir pajamos. p. 9 - 18.

Snieška ir kt. 2001. Makroekonomika: makroekonomika ir pagrindinės jos problemos, pagrindinių terminų žodynas. p. 21, 591 - 611.

Urbonavičienė, Tvaronavičienė. 2008. Verslas: teorija ir praktika: polinkis emigruoti: priežasčių poaieška. Nr. 9(4). p. 253-260.

  • Microsoft Word 487 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (3731 žodžiai)
  • Universitetas
  • Silvija
  • Šiandieninė Lietuvos ekonomika ir valstybės vaidmuo joje
    10 - 3 balsai (-ų)
Šiandieninė Lietuvos ekonomika ir valstybės vaidmuo joje. (2013 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/siandienine-lietuvos-ekonomika-ir-valstybes-vaidmuo-joje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 07:08
×