Šiandieninis šeimos modelis Lietuvoje


Siandienos seimos modeliai lietuvoje. Šeimos modeliai referatas. Šeimos modeliai lietuvoje.

Įvadas. Šeima šiandiena. Šiuolaikinė šeima. Šeimos pagrindinės fumcijos asmens ir visuomenės gyvenime. Šeimos raidos ir šeimos gyvenimo sąlygų problemos. Demografinės problemos. Kultūrinės aplinkos ir vertybių pokyčiai. Socialinės ir ekonominės problemos. Vaikų ugdymo ir visokeriopo saugumo užtikrinimo problemos. Kitos problemos. Koks šeimos modelis geriausias augančiam vaikui? Šeima – socialinė institucija ir socialinio darbo klientas. Koks šeimos modelis egzisuoja šiandiena lietuvoje. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Apklausa buvo atlikta 2013 metais Mažeikių rajone. Joje dalyvavo 50 įvairaus amžiaus, lyties, išsilavinimo ir socialinio statuso respondentai.

Iš apklaustųjų respondentų matome, kad pagal religija pasiskirstė i dvi grupes, bet šiuo klausimu labai skirtingai Katalikų religiją pasirinko 46 respondentai ir 4 protestantų religija. Stačiatikių, jachovistų ir budistų nepasirinko nė vienas iš apklaustųjų.

Vis dažniau žmonių pritaria, kad namais ir vaikais tūrėtu rūpintis abu tėvai vienodai, netgi 44% . Vis dar daug apklaustųjų mano, kad buitimi turi rūpintis žmona apie 40%. Iš 50 apklaustųjų mano, kad 16% turi rūpintis tėvas. Malonu girdėti, kad niekas nenori savo vaikų priežiura užkrauti artimiesiems ant pečių.

Vis dažniau žmonių renkasi karjerą iš 50 apklaustųjų pasirinko 16. Šeimą renkasi 30 apklaustųjų, o išsilavinimą pasirinko 4 respondentai.

Dabartinė visuomenės nuomuonė labai pasikeitusi dėl vaikų skaičiaus šeimoje nebėra kaip anksčiau, kad darni šeima turi tųrėti tris ar daugiau vaikų, kaip matome iš 50 apklaustųjų tris ir daugiau vaikų norėtu tureti tik 6, o du vaikus pasirinko didžioji dauguma netgi 22 apklaustieji. Viena vaiką norėtų tureti taip pat nemažai žmonių net 20. Kaip keista, kad du respondentai įsivaizduoja darnią šeimą be vaikų.

Apklausus 50 respondentų paaškėjo, kad daugiausia dalyvavo vidutinio amžiaus žmonių iš kurių sudarė net 47%, taip pat nemažai dalyvavo 23-33 amžiaus žmonių tai sudarė 37%. Mažiausiai iš apklaustųjų sudarė 60 ir daugiau metų turintys asmenys. Nuo 18- 23 metų dalyvavo apklausoje 14 %.

Atlikus tyrimą paaiškejo, kad šiuolaikišką šeimos modelį renkasi vis daugiau žmonių, bet vistiek dar nemažai apklaustųjų renkasi senas tradicijas ir nori gyventi susituokus su keleta vaikų šeimoje, bet gaila kad nebėra kaip anksčiau kai šeimoje augdavo trys ir daugiau vaikų, manau visą tai lemia mūsų materialinė padėtis, siekimas karjeros ir panašiai. Iš tyrimo buvo labai sunku ką spresti pagal žmonių tikejimą nes didžioji dauguma buvo katalikai. Malonu buvo sužinoti, kad augančiam vaikui augti šeimoje kurioje yra abu biologiniai tėvai ir susituokia pritaria didžioji dauguma respondentų. Dėl materialinės atsakomybės visuomenės nuomonė smarkiai pasikeitė anksčiau tradicinėje šeimoje meterialine gerove rupindavosi tėvas, o motina rūpindavosi namų gerove ir vaikais, dabar dižioji dauguma žmonių pritaria, kad šeimą materialiai turėtų aprūpinti abu tėvai, bet namais kas turi rupintis vieningos nuomonės nebuvo, vieni pritaria, kad turetu pasirupinti abu tėvai kiti, kad tai turėtų daryti žmona. Pastebejau tai, kad namų gerove turėtu rupintis žmona balsavo vyrai nors nevisi, kad abu tėvai balsvo daugiausia moterys. Vis daugiau gyventoju renkasi karjera, o ne šeimą, bet mano tyrime šeima pasirinko daugiausia balsavusiu nors tikrai nemažai ir karjera. Vienas pastebejimas buvo, kad respondenati kurie rinkosi tradicini šeimos modelį norejo turėti du ir daugiau vaikų, o tie kurie rinkosi šiuolaikišką norėjo turėti tik vieną vaiką šeimoje. Man tyrime dalivavo labai panašus kiekis vyrų ir moterų tai leido padaryti objektyvų tyrimą. Klausimus atsakinėjo skirtingo amžiaus gyventojai tai ir nuomonės skyrėsi jaunesni renkasi šiuolaikišką šeimą netgi daugiausiu jaunesniu respondentų pritaria gyvenima nesusituokus, vidutinio ir vyresnio amžiaus gyventojai pritaria senesnėms tradicijoms nors su trupučiu pakeitimu.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 153 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai (4712 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andrius
  • Šiandieninis šeimos modelis Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Šiandieninis šeimos modelis Lietuvoje. (2013 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/siandieninis-seimos-modelis-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:34
×