Šiaulių regiono ekonominis tyrimas


Įvadas. Šiaulių regiono charakteristika. Šiaulių regiono plėtros kryptis ir reglamentavimas. Regiono esamos situacijos pastarųjų 10 metų statistinė analizė ir prognozavimas. Gyventojų skaičiaus pokyčiai ir migracija. Nedarbas. Verslo plėtra ir sukurta pridėtinė vertė. Investicijos. Technologijų plėtra ir inovacijos. Regiono esamos situacijos įvertinimas kitų regionų kontekstu. Pasiūlymai regiono plėtros problemoms spręsti. Išvados. Literatūros sąrašas.

Problematika. Vienas iš problemiškiausių Lietuvos regionų yra Šiaulių apskritis, kuri savo ekonominiais rodikliais dažnai mažina bendrą šalies ūkio patrauklumą. Todėl kyla klausimas, kokia yra Šiaulių regiono ekonominė situacija ir kaip ji atrodo kitų regionų kontekstu. Taigi analizuojant statistinius duomenis bus stengiamasi išsiaiškinti visus aspektus, kurie parodytų, kokia yra dabartinė Šiaulių regiono situacija.

Tyrimo objektas. Šiaulių regionas

Tikslas – ištirti Šiaulių regiono ekonominę situaciją.

Uždaviniai:

1. Nustatyti Šiaulių regiono plėtros kryptį ir reglamentavimą.

2. Išanalizuoti pastarųjų 10 metų statistinius duomenis.

3. Įvertinti Šiaulių regiono esamą situaciją kitų regionų kontekstu.

Tyrimo metodai: statistinių duomenų analizė, duomenų normalizavimas, mokslinės literatūros analizė ir sisteminimas, prognozavimas, išvadų generavimas.

  • Ekonomika Tyrimas
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (5802 žodžiai)
  • Brigita
  • Šiaulių regiono ekonominis tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Šiaulių regiono ekonominis tyrimas. (2014 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/siauliu-regiono-ekonominis-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:00
×