Šiaulių tardymo izoliatoriaus vykdomos programos „bausmių sistema“ analizė


Įvadas. Bausmių sistema ir samprata Lietuvoje. Šiaulių tardymo izoliatorius charakteristika. Šiaulių tardymo izoliatoriaus biudžetų išlaidų sąmatų vykdymo analizė. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas – aptarus bausmių sistemos teorinius aspektus atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriaus vykdomos programos “bausmių sistema” analizę.

Uždaviniai:

1.Apibūdinti bausmių sistemos sampratą ir jos vykdomas funkcijas;

2.Aptarti Šiaulių izoliatoriaus vykdomą veiklą, jos sritis ir nuostatas;

3.Išnagrinėti ir aprašyti Šiaulių tardymo izoliatoriaus biudžetų išlaidų sąmatų vykdymą.

Atlikus Šiaulių tardymo izoliatoriaus biudžetų prekiu ir paslaugų išlaidų pagrindinius straipsnius ryškiai matome, kad nagrinėjamu laikotarpiu didžiausią lyginamąjį svorį sudaro išlaidos mitybai – tai sudaro beveik pusę prekių ir paslaugų naudojimo išlaidų, t. y. vidutiniškai 46,2 procentus. Tačiau paskutiniais nagrinėjamais metais mitybos išlaidos sumažėjo 164 tūkstančiais litų, arba 12,2 procentais.

Aprangos ir patalynės išlaidos nagrinėjamu laikotarpiu pagal išlaidų dydį buvo antroje vietoje ir vidutiniškai sudarė 144,5 tūkstančius litų per metus. Kaip ir prieš tai nagrinėtoje situacijoje, 2013 metus lyginant su 2012 metais, aprangos ir patalynės išlaidos sumažėjo beveik trečdaliu – 29 procentais arba 49 tūkstančiais litų.

Likusios pagrindinės prekių ir paslaugų naudojimo išlaidos sudarė mažąją dalį – medikamentai ir transporto išlaikymo išlaidos 2012 metus lyginant su 2013 metais mažėjo. Nagrinėjant atskirai, medikamentams 2013 metais buvo skirta 2 tūkstančiais litų mažiau nuo 39 tūkstančių litų iki 37 tūkstančių litų. Tuo tarpu transporto išlaikymas 2013 metais mažėjo 2,4 tūkstančiais litų. Kalbant apie ryšio paslaugų išlaidas, jos 2012 – 2013 metų laikotarpiu išliko nepakitusios.

Apibendrinant galime teigti, kad nagrinėjamu laikotarpiu skirti asignavimai Šiaulių tardymo izoliatoriui mažėjo daugiau nei puse milijono litų, t. y. 555,9 tūkstančiais litų arba 5,1 procentu. Tai atsiliepė darbo užmokesčio ir socialinio draudimo, prekių ir paslaugų naudojimo bei socialinių išmokų (pašalpų) išlaidų dydžiui – visos minėtos išlaidos 2012 metus palyginis su 2013 metais mažėjo. Sumažėjus skirtų asignavimų prekių ir paslaugų naudojimui, mažėjo ir ją sudarančios išlaidos. Tai atsiliepė mitybos, aprangos ir avalynės, medikamentų bei transporto išlaikymui. Lėšos, skirtos šioms išlaidų grupėms 2013 metais sumažėjo palyginus su 2012 metais. Tuo tarpu ryšio paslaugų išlaidos nagrinėjamu laikotarpiu išliko nepakitusios.

  • Microsoft Word 168 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1739 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimante
  • Šiaulių tardymo izoliatoriaus vykdomos programos „bausmių sistema“ analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Šiaulių tardymo izoliatoriaus vykdomos programos „bausmių sistema“ analizė. (2015 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/siauliu-tardymo-izoliatoriaus-vykdomos-programos-bausmiu-sistema-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:48
×