Šiaulių teniso mokyklos darbo jėgos panaudojimo analizė


Įvadas. Šiaulių teniso mokyklos veiklos charakteristika. Aplinkos analizė. Įmonės pajamų, sąnaudų, veiklos rezultato bei juos lemiančių veiksnių analizė ir vertinimas. Finanisnė analizė. Darbo jėgos panaudojimo analizė. Išvados. Rekomendacijos.

Aktualumas. Kiekviena įmonė ar įstaiga, vykdydama savo veiklą, susiduria su vienomis ar kitomis finansinėmis problemomis. Todėl labai svarbu stebėti veiklos rezultatus bei siekti jų gerėjimo. Laiktu atlikta veiklos analizė gali padėti išvengti bankroto ar likvidavimo.

Tyrimo objektas. „Šiaulių teniso mokyklos“ 2011 – 2013 metų finansiniai veiklos rezultatai.

Darbo tikslas. Atlikti „Šiaulių teniso mokyklos“ finansinę bei darbo jėgos panaudojimo analizę.

Darbo uždaviniai:

Atskleisti veiksnius, turinčius įtakos „Šiaulių teniso mokyklos“ veiklai.

Atlikti įmonės pajamų, sąnaudų, veiklos rezultato analizę.

Alikti finansinę analizę.

Parengti darbo jėgos analizę.

Kiekvienai įmonei, norint pasiekti kuo geresnių rezultatų, svarbu stebėti ir įvertinti ją supančia aplinką, stebėti pokyčius, bandyti juos palentkti sau tinkama linkme arba bent jau prisitaikyti prie jų. Išskiriami išoriniai ir vidiniai aplinkos veiksniai.

Ekonominiai veiksniai. Vienas iš svarbių ekonominių veiksnių – nedarbo lygis. Lietuvoje esantis didelis nedarbo lygis suformavo didelę ir įvairią darbuotojų pasiūlą, kas lemia pigią darbo jėgą. Tai leidžia įmonei už gana nedidelį atlyginimą samdytis darbuotojus. Dėl to sumažėja išlaidos darbuotojų užmokesčiui. Tačiau didelis nedarbo lygis turi ir neigiamą pusę, tai reiškia ir mažą potencialių įmonės paslaugų pirkėjų skaičių.

Politiniai/teisiniai veiksniai. Vyriausybė vykdo valstybinį kainų reguliavimą, viena iš sričių – darbo jėgos kaina. „Šiaulių teniso mokykla“ gali patirti didesnių išlaidų, valstybei padidinus minimalią algą.

Socialiniai/kultūriniai veiksniai. Lietuvoje pastebimas gyventojų susiskirstymas pagal gaunamas pajamas. Daugelio gyventojų pajamos yra gana mažos. Į tai reikėtų atsižvelgti nustatant kainas, nes nustačius aukštas kainas, didžioji dalis gyventojų gali neįpirkti siūlomų paslaugų.

Technologiniai veiksniai. Yra grėsmė, kad „Šiaulių teniso mokykla“ nespės sparčiai taikyti naujausių technologijų: neįsigys naujų treniruoklių ir pan., todėl atsiliks nuo savo konkurentų. Konkurentai įsigyje naujasnius treniruoklius ar įdiegę kitas naujoves gali pritraukti klientus.

Išskiriami ne tik ekonominiai, teisiniai/politiniai, socialiniai/kultūrinei ir technologiniai veiksniai. Nustatant išorės veiksniu, svarbu atkreipti dėmesį ir į konkurencinę aplinką.

Konkurencinė aplinka. „Šiaulių teniso mokyklos“ pagrindinė veikla – teniso klubas. Šiauliuose ši mokykla neturi konkurencijos, nes tai vieninteliai teniso kortai mieste. Su konkurencija susiduria tik mokykloje esantys sporto klubai.

ĮMONĖS PAJAMŲ, SĄNAUDŲ, VEIKLOS REZULTATO BEI JUOS LEMIANČIŲ VEIKSNIŲ ANALIZĖ IR VERTINIMAS

Didžiąją dalį Šiaulių teniso mokyklos pajamų sudaro finansavimo pajamos, kurios gaunamos iš valstybės bei savivaldybių biudžetų (sudaro vidutiniškai 74,6 proc. visų pajamų) ir kitų finansavimo šaltinių. Likusią dalį pajamų sudaro pajamos iš vykdomos veiklos (sudaro vidutiniškai 21,9 proc. visų pajamų), t.y. gautos už parduotus abonimentus, pajamos už teikiamas paslaugas, sporto mokyklą lankančių sportininkų mokestis.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2502 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gerda
  • Šiaulių teniso mokyklos darbo jėgos panaudojimo analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šiaulių teniso mokyklos darbo jėgos panaudojimo analizė. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/siauliu-teniso-mokyklos-darbo-jegos-panaudojimo-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 09:51
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo