Šiaurės Europa namų darbas


Šiaurės Europa namų darbas.


Šiaurės Europos regiona sudaro: Švedija, Danija, Norvegija, Suomija, Islandija (taip pat Šiaurės Europos regionui galima priskirti ir Grenlandija bei Farerus). Kalbiniu požiūriu norvegai, švedai, danai labai artimi – visi priklauso germanų kalbų pogrupiui – šiaurės germanams. Šiaurės Europos civilizacijos užuomazgos slypi vikingų karinėse ir prekybinėse ekspancijose. Anot Gudavičiaus, dabartinį Europos skirstyma į 2 ar 3 dalis lemia Lotyniškosios, Vakarų ir Bizantiškosios Rytų civilizacijų skirtinga istorinė raida. Europos erdė plėtėsi į šiaurę ir rytus: prasidėjo barbarų civilizavimas. Jo paskmė: zona, kuri nėra nei Vakarų Europos dalis, nei atskira civilizacija, sudaro istorinį Vakarų papildinį – Naująją Europa. Ją sudaro Vidurio Europa ir Šiaurės Europos regionas.

Baltoskandija – tai geopolitinė koncepcija, jungianti Šiaurės Europos( išskyrus Islandija) ir Baltijos valstybes į vieną regioną, siejamą bendrų politinių, ekonominių ir saugumo saitų. Baltoskandijos idėja kilo lietuvių geografui K.Pakštui. Baltosakndiją sudaro:

Baltijos jūros regiono istorija gali būti konstruojama laikant ašimi Švediją. Per vikingų laikotarpį buvo sukurtas BJR prekybos ir komunikacijos tinklas. Baltijos jūros regioną sudaro:

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (353 žodžiai)
  • Aistė
  • Šiaurės Europa namų darbas
    10 - 9 balsai (-ų)
Šiaurės Europa namų darbas. (2016 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/siaures-europa-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 08:35
×