Šiaurės ir pietų Amerikos žemynų senoji religinė pasaulėžiūra


Įvadas. Amerika iki Kolumbo. Vidurio Amerika. Olmekai. Majai. Actekai. Inkai. Čimu. Močiai. Naska. Šiaurės Amerikos indėnai. Šventoji pypkė. Siela. Po mirties. Skalpavimo religinė reikšmė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Būtent šiame laikotarpyje žmonės sugebėjo sukurti tai, ko žmonės Europoje net negalėjo įsivaizduoti. Pavyzdžiui, majų kalendorių, kuris tikslesnis už Grigališkąjį ar Cezario, įspūdingus inžineriškai sunkiai suprojektuojamus, šventyklas, pastatus, buvo sukaupę daugybę neįtikėtinai tikslių žinių apie astronomiją, matematiką, meteorologiją, puikiai išmanė apie augalų gydomąsias savybes. Kartu daugelis tautų nepaisant aukšto įsivystymo lygio buvo stebėtinai žiaurūs, jų religinė pasaulėžiūra buvo paremta kraujo kultu, buvo išplitęs kanibalizmas. Toks sunkiai paaiškinmas išsivystimo lygis ir kruvinoji civilizacijų pusė mane labai intriguoja ir skatina plačiau domėtis, kodėl šių kultūrų pasaulėžiūra tapo tokia prieštaringa. Visas savo įžvalgas ir surastą informaciją pabandysiu pateikti toliau esančioje dėstymo dalyje.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (3832 žodžiai)
  • Greta
  • Šiaurės ir pietų Amerikos žemynų senoji religinė pasaulėžiūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Šiaurės ir pietų Amerikos žemynų senoji religinė pasaulėžiūra. (2014 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/siaures-ir-pietu-amerikos-zemynu-senoji-religine-pasauleziura.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:44
×