Šiaurės Korėja (2)


Įvadas. Istorija. Šiaurės Korėjos Politinė sistema. Šiaurės Korėjos Ekonomika. Investicijos. BVP dinamika. Šiaurės Korėjos Bendrasis nacionalinis produktas. Gamyba. Elektros gamyba. Šiaurės Korėjos Žemės ūkis. Importas. Eksportas. Šiaurės Korėjos Išorinė skola. Išvados.

Bendrųjų ekonominių rodiklių palyginimas neatskleidžia valstybės gerovės lygmens, socialinių laimėjimų. Pavyzdžiui, Omano BVP/1 gyv. šešis kartus didesnis nei Ukrainos. Omanas – pusiau feodalinė absoliutinė monarchija, jos turtus sudaro pajamos iš naftos (mažai plėtojamos kitos ūkio šakos). Pajamos kaupiamos saujelės žmonių rankose, į kitas ūkio šakas ir socialinę aplinką investuojama labai mažai. Ukrainoje plėtojamos beveik visos pramonės šakos, o nedidelės pajamos gaunamos dėl sudėtingos pokomunistinę ekonomiką ištikusios krizės, didelio gyventojų skaičiaus, nepalankios ūkio šakinės struktūros. Meksika pagal BVP/1 gyv. lenkia Lietuvą, tačiau pagal daugumą socialinių rodiklių (išsimokslinimą, sveikatos apsaugą, būsto patogumus) gerokai atsilieka. Gyvenimo kokybę lemia ne tik bendrosios pajamos ar kiti ekonominiai rodikliai, bet ir socialinės sistemos kokybė, kultūros lygis, žmogaus teisės ir kiti dalykai. Taigi Lietuva ir Šiaurės Korėja yra sunkiai sulyginamos valstybės tiek ekonominiu, tiek socialiniu atžvilgiu. Lietuvoje egzistuoja žodžio laisve, galime laisvai išreikšti ne tik savo mintis, bet ir pačius save, ko neįmanoma padaryti Šiaurės Korėjoje, dėl kone visas gyvenimo sferas kontroliuojančios šalies politikos. Šiaurės Korėja- šalis, dėl savo sunkiai suvokiamos politikos naikinanti save ne tik iš vidaus, bet ir negerbianti kitų pasaulio valstybių, net galingųjų. Šalis žlugdo pati save ir nesugeba išsikapstyti iš nepavydėtinos, daugelį metų valstybę kamuojančios padėties.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (2231 žodžiai)
  • Universitetas
  • Šiaurės Korėja (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Šiaurės Korėja (2). (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/siaures-koreja-2.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 15:37
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo