Šiaurės Korėjos parlamentas


Įvadas. Administracinis suskirstymas. Provincijos. Šiaurės Korėjos istorija. Susikūrimas. Korėjos karas. Pokarinis laikotarpis. Nuo 1972 metų iki Kim Ir Seno mirties. Kim Džong-ilo valdymas. Šiaurės Korėjos politinė sistema. Valstybės organų sistema. Konstitucijos. Tarptautiniai santykiai ir karinės pajėgos. Propaganda prieš Pietų Korėją. Ko siekia Šiaurės Korėja? Naudota literatūra.

KLDR kaip skelbiasi yra nepriklausoma socialistinė valstybė, atstovaujanti visų korėjiečių interesus. Resublika suvereni valstybė, kuri vadovaujasi čučhė idėjomis, kurias įkūnija idėja ir lyderystė. Kim Ir Senas yra Šiaurės Korėjos įkūrėjas ir socialistinės Korėjos tėvas. Jo idėjos ir pasiekimai yra Respublikos klestėjimo priežastis.

Respublikos socialistinė santvarka, tai žmonės orentuoti į socialistinę sistemą, pagal kurią darbo žmonės yra visko šeimininkai, ir viskas visuomenėje jiems tarnauja. Pagal socialistinę santvarką valdžia gina ir saugo darbininkų, valstiečių, intelegentų ir kitų dirbančių žmonių interesus, nes jie yra valstybės šeimininkai, nepriklausomi nuo priespaudos ar išnaudojimo.

Esminė revoliucinė Respublikos valdžios užduotis, pasiekti pergalę šiaurinės Korėjos socializme, stiprinti liaudies valdžią ir laikytis trijų revoliucijos idealogijos žingsnių. Tai technologijų ir kultūros stiprėjimo, šalies susivienyjimo ir nacionalinės vienybės.

Šalies liaudis benradarbiaujanti su KLDR turi ginti didžiojo lyderio Kim Ir Seno kaip amžinojo Respublikos prezidento darbus ir spartinti įstorinį maršą, tęsti pradėtą Kim Ir Seno revoliuciją, idėjas ir pasiekimus.

Galios organus sudaro centrinė valdžia ir vietos valdžia. Centrinės valdžios organas yra Aukščiausiojo Liaudies Asablėjos ir SPA. Vietos valdžios organas tai Liaudies Asamblėja visais lygiais. Aukščiausios liaudies susirinkimas yra aukčiausia galia Resbulikoje. Ji užima aukščiausią poziciją bei naudojasi teisės aktų leidimo galia. Jis tai pat turi teisę organizuoti svarbiausius valstybės organus. Aukščiausiasis Liaudies Asamblėjos Prezidiumas yra aukčiausias galios organas. Vietos liaudies asamblėja yra vietinis galios organas.

Svarbiausia valstybinėje administracijos sistemoje yra nacionalinės gynybos komisijos valdžia. Nacionalinė Gynybos Komisija yra aukščiausia karinė vadovavimo komisija nacionaliniame suvereniame organe ir bendroje nacionalinėje gynyboje. Tai yra nuolatinis aukščiausias valdžios organas. Nacionalinės Gynybos Komisijos pirmininko paštas yra aukščiausias valstybės paštas, kur jis vadovauja visam politikos, kariuomenės ir ekonomikos darbui.Gina valstybinę sistemą , organizuoja ir priverčia darbą sustiprinti ir išvystyti nacionalinę ginamąją valdžią ir bendrą valstybinę valdžią.

Susideda iš centrinės administracijos ir vietinių administracijos organų. Centrinis administracijos organas yra kabinetas, ir vietiniai administracijos organai yra vietinių žmonių komitetas visuose lygmenyse. Kabinetas yra respublikos vyriausybė. Kaip administracinis egzekucijos kūnas ir bendras valstybinis aukščiausio organo vadybos kūnas, kabinetas atlieka įstatymus, potvarkius, sprendimus ir nurodymus ir duoda nacionalinį vadovavimą. Vietiniai valdžios organai yra sudaryti iš provincialių žmonių komitetų, miesto žmonių komitetai ir grafystės žmonių komitetai. Ir jie taip pat yra administraciniai vykdomieji kūnai.

Prokuratūros kūnas yra valstybinis organas kuris prižiūri paisymą ir socialistų įstatymų egzekuciją. Ši sistema turi centrinę prokuratūros įstaigą, Centrinė prokuartūros įstaiga kontroliuoja vieningą darbą. Teisingumo kūnas yra valstybinis organas, lavinantis socialistų teisminę valdžią. Teisingumo organai turi centrinį teismą, provincialų teismą, liaudies teismą ir ypatingus teismus. Kiekvienas teismas turi teisėjus ir žmonių vertintojus. Centrinis teismas yra aukščiausias šalies teisingumo kūnas.

Ankstesnės konstitucijos buvo priimtos 1948 m ; 1972 ; 1992 m ir 1998 m. . Šiuo metu galiojanti Konstitucija nuo 2009 balandžio mėnesio , nustato nacionalinės vyriausybės sistemą ir funkcijos valdančios valstybę. Konstitucijoje yra 166 straipsniai , kurie padalinti į tris skyrius.

Konstitucija nustato Šiaurės Korėjos oficialų pavadinimą ir jog Šiaurės korėja yra socialistinė šalis, 12 konstitucijos straipsnis nustato liaudies demokratinę diktatūrą , vadovaujama darbininkų partijos. Konstitucijoje numatytos pilietinės ir politinės teisės , taip pat saviraiškos laisvę, teisę rinkti pareigūnus, teisę į teisingą bylos nagrinėjimą, ir religijos laisvės. Ji kiekvienam piliečiui užtikrina teisę i dirbą, švietimą, maistą ir sveikatos priežiūrą. Tačiau 81 konstituciojs straipsnyje reikalaujama , kad visi Šiaurės Korėjos piliečiai "tvirtai užtikrintų politini ir ideologini žmonių vienybę ir solidarumą," taip pat straipsnis reikalauja, kad piliečiai laikytusi "socialistinio gyvenimo standartų."

  • Microsoft Word 349 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (4427 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Šiaurės Korėjos parlamentas
    10 - 3 balsai (-ų)
Šiaurės Korėjos parlamentas. (2013 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/siaures-korejos-parlamentas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 15:19
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo