Šiaurės šalių ekonomika konspektas


Apibūdinkite , ką reiškia “ gerovės valstybė ” apibrėžimas ? Gerovės valstybės modelių klasifikacija. Švedija. Kaip nuo 1900 iki 1990 m pasikeitė darbo etika ? Kaip Astrid Lindgren parodė Švedijos modelio problemas. Švedija. Kokios yra naujausios imigracijos tendencijos Švedijoje. Problemos , su kuriomis susidūrė vyriausybė. Švedija. Kokios yra paskatos Švedijai priimti imigrantus ? Koks yra visuomenės ir žiniasklaidos požiūris į šiuos pokyčius. Danija. Darbo / gyvenimo pusiausvyra. Kaip pasireiškia šis principas Danijoje. Danija. Danijos Flexicurity modelis. Prašome paaiškinti jo veikimo principą. Islandija. Koks buvo pasaulinės krizės poveikis Islandijai ? Kokiuose sektoriuose užsienio investicijos koncentruojasi daugiausiai. Tarptautinio valiutos fondo , kuris čia vaidina pagrindinį vaidmenį. Užsienio investicijos yra koncentruotos daugiausia į eksportą orientuotus sektorius.


Švedija. Kaip nuo 1900 iki 1990 m pasikeitė darbo etika? Kaip Astrid Lindgren parodė Švedijos modelio problemas?

Bazinė demokratinė idėja apie lygias galimybes visiems piliečiams Švedijoje virto lygių rezultatų siekiu, neatsižvelgiant į produktyvų indėlį. Tai skatino neefektyvios išsisukinėjimo ir vengimo ekonomikos augimą. Buvo naudingiau prasiskolinti nei taupyti, atotogauti ir švesti, nei dirbti, naudotis užslėpta nauda, užuot sąžiningai mokėti už gerovę. Astrida Lindgren, pati pajautusi sistemos nesąžiningumą ir pavaizdavusi jį polemiškoje pasakėčioje apie tai, kaip Pompersipossa puikiai gyveno vien iš socialinės saugos šalpos, neberašydama naujų knygų. Švedijos ekonomikos teorijoje net atsirado naujas terminas Pomperiposs‘os efektas.

Švedija. Problemos, su kuriomis susidūrė vyriausybė?

Švedija. Kokios yra paskatos Švedijai priimti imigrantus? Koks yra visuomenės ir žiniasklaidos požiūris į šiuos pokyčius?

Pagal Swedish Public Employment Agency (Arbetsförmedlingen) ataskaitą, Švedija turi kasmet priimti 64.000 16-64 metų imigrantų, kad kompensuotų mažėjantį Švedijos gimstamumą. Priešingu atveju, nebus pakankamai darbo jėgos išlaikyti garsiąją Švedijos gerovės valstybę.

Tačiau tokie įvykiai, kaip smurtiškas 12 metų Maroko pabėgėlio suėmimas Malmėje vasario mėn., ar padegimo išpuoliai prieš prieglobsčio centrus ir mečetes, gavo didelį žiniasklaidos dėmesį, perteikiant netolerancijos ir neigiamų finansinių aspektų vaizdą, taip nutolinant įprastą utopinį Švedijos įvaizdį.

Šalis gali staiga atrodyti mažiau atvira, tolerantiška ir dosni pašaliečiams. Be žiniasklaidos, dauguma švedų tikrai pastebi pabėgėlių krizės savo kasdieniame gyvenime. Visuomenė nežlunga.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (936 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedrė
  • Šiaurės šalių ekonomika konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Šiaurės šalių ekonomika konspektas . (2017 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/siaures-saliu-ekonomika-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 23 d. 16:00
×