Šiaurės šalių ekonomikos konspektas


Danija pramonė , žemės ūkis ir transporto sistemos Pramonė. Danija ekonominio gyvenimo sąlygos , verslo aplinka , perspektyvos investicinei veiklai Ekoniminės gyvenimo sąlygos. Perspektyvos investicinei veiklai. Danija pagrindiniai eksporto sektoriai. Islandija gyventojai , visuomenės struktūra , ekonominiai geografiniai ypatumai Gyventojai. Ekonominiai geografiniai ypatumai. Islandija šiuolaikinis politinis gyvenimas , jo aktualijos. Islandija pagrindiniai eksporto ir importo sektoriai Importo struktūra. Suomija tarptautiniai ekonominiai santykiai. Suomija pagrindiniai importo sektoriai. Švedija kultūra ir menas. Švedija tarptautiniai ekonominiai ryšiai. Švedija pagrindiniai eksporto sektoriai. Norvegija žaliavų ir energetinis potencialas. Norvegija tarptautiniai ekonominiai ryšiai. Norvegija pagrindiniai importo sektoriai. Švedija – parl. Konst. Monarch. Švedijos priklausymas tarpt. Organizacijoms? Kokios to priežastys. BVP ir populiacija 2016m. Islandijos ekonomika , ekonominiai sektoriai , užsienio prekybos partneriai , turimi ištekliai. Danijos istoriniai santykiai su Norvegija ir Švedija. Norvegijos pagrindinės saugumo grėsmės ir partneriai gynybos srity.


Pagrindinė transporto priemonė yra dviratis, taip pat važinėja naktiniai autobusai, su dauguma Danijos miestų galima lengvai susisiekti autobusu arba traukiniu. Dėl didelių kuro kainų, automobiliais neapsimoka važinėti, nebent važiuoji su didele kompanija.

Ekoniminės gyvenimo sąlygos: BVP apie 300mlrd. dol., geros gyvenimo sąlygos, nes aukštas BVP, nedarbo lygis mažas virš 7%, yra tolygus pajamų paskirstymas visuomenėje, aukšta mokslo kokybė ir nemokamas išsilavinimas

Verslo aplinka: Danijoje verslo aplinka geriausia iš visų Šiaurės šalių, užima 5 vietą pasaulyje. Danijoje nėra skirtstymo tarp darbo jėgos ir kompanijos vadovų. Individualizmas Danijoje yra aukšto lygio, nes dauguma danų dirba savarankiškai. Punktualumas ir sąžinigumas, geri asmeniniai santykiai – svarbiausi bruožai darbe.

Pagr. Eksporto sektoriai: Perspektyvūs sektoriai eksportui: laivų, baldų, medienos, plastikų, maisto, tekstilės ir drabužių, elektros mašinų sektoriai, IT paslaugos.

Dauguma jaunų žmonių Islandijoje siekia aukštojo išsilavinimo, didelė dalis jų įgyja ir magistro laipsnius su beveik vienodu paskirstytas tarp vyrų ir moterų.

Dauguma islandų laisvai kalba angliškai. Anglų ir danų yra privalomi dalykai pradinėje mokykloje, ir daugelis islandų moka ir kitas didžiąsias Europos kalbas.

Islandija yra antra laimingiausia šalis pasaulyje, o tai reiškia, kad gyventojai yra patenkinti savo gyvenimu. Duomenys remiasi tyrimais ekonomistų ir mokslininkų, analizuojančių veiksnius, kurie leidžia žmonėms jaustis patenkintais: gyvenimo trukmė, laisvė daryti sprendimus ir socialinę paramą.

Islandija yra vulkaninė sala, turinti 6 ugnikalnius, ši šalis neturi gamtinių išteklių, 99% turimos elektros pasigamina patys, šalis ekonomiškai priklausoma nuo besikeičiančių žuvies kainų. Islandijoje veikia laisvosios rinkos ekonomika. Maži temperatūrų svyravimai ir sąlygiškai šiltas klimatas, Islandija turi neužšąlantį uostą. Islandija pasiekė įspūdingą ekonominius rodiklius per pastarąjį dešimtmetį su vienu iš aukščiausiu ir nuosekliu augimo tempu pasaulyje ir žema infliacija ir nedarbu. Islandija yra pusiaukelėje tarp Europos ir Šiaurės Amerikos.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1483 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justas
  • Šiaurės šalių ekonomikos konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Šiaurės šalių ekonomikos konspektas. (2018 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/siaures-saliu-ekonomikos-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 17:18
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo