Šienas


Įvadas. Kokybiškas šienas – didesnis produktyvumas. Sausaum šienui naudojama technika. Silosas ir jo gamyba. Ruošiant silosą patiriama mažiau nuostolių. Siloso gamyba rulonuose. Dažniausiai pasitaikančios problemos. Siloso gaminimo technika. Ritininių vyniotuvai. Prikabinami siloso kombainai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Žolinių pašarų ruošimas – atsakingas etapas. Galvijams šerti dažniausiai naudojami pašarai yra šienas, silosas, o kartais ir vasarinių javų šiaudai. Lietuvoje laikomų galvijų bandų monitoringas parodė, kad smulkių ūkių, laikančių 1-5 karves, iki 2002 kovo 1d. Buvo 76,8%. Tokiuose ūkiuose sunku taikyti pažangias žlinių pašarų gamybos technologijas, juose silosas beveik negaminamas, o šienas gaminamas senais metodais. Ūkių, laikančių daugiau nei 10 karvių, kuriuose žoliniai pašarai, tarp jų ir silosas, gaminami taikant pažangias tehnologijas, buvo tik 15,16%.

Darbo tikslas – išanalizuoti šiuolaikines šienavimo technologijas bei naudojamą techniką.

Darbo uždaviniai:

• Aprašyti šiuolaikines šienavimo technologijas.

• Aprašyti šiuolaikinę šienavimo techniką.

Naujieji Kverneland Vicon presai – tai ilgai kauptų žinių, praktikos ir bandymų rezultatas. Presai tapo lengviau valdomi, net esant sudėtingomis darbo sąlygomis. Presuoja žolę šieną ir šiaudus į apvalius ritinius, rinktuvas 2,2 m pločio su 5 eilėmis dantų. Smulkinimo mechanizmas su 14 ar 25 peiliai. Kintama presavimo kamera su 3 suspaudimo ritiniais ir 5 vientisais diržais.

Šis presas gali supresuoti 80x200 cm , 80-165 cnt ritinius.Rišamas šparagu ar tinkleliu. Presavimo, ritinio matmenų nustatymo, ir kiti procesai valdomi kompiuteriu.

Didėjantiems ūkininkų poreikiams patenkinti CASE IH siūlo didelių ryšulių presus LB. Kiekvienas modelis yra sukonstruotas didžiausiam naudingumui ir našumui gauti. Šiais presais galima presuoti šiaudus, šiena bei kitus sausus augalinius stiebus. Didžiausio kvadratinio ryšulio dydis 1,20 x 0,90 x 2,60m. Vienos kitkos presavimo laikas tik – 60 sekundžių kas labai pagerina darbo našumą bei taupo ūkininko laiką. Kaip ir kitos naujos technologijos šie presai turi valdymo monitorius, aiškų ir patogų ekraną, kurio pagalba lengva valdyti agregatą.

2.1 Ruošiant silosą patiriama mažiau nuostolių

Prikabinamieji arba pakabinamieji Kverneland ritinių vyniotuvai, gali būti su atraminiais ratukais. Turi ritinių paėmimo nuo žemės įrangą, todėl nereikia kito traktoriaus kas labai palengvina ūkininko darbą, bei nereikia papildomos įrangos ritiniams gabenti.

  • Žemės ūkis Namų darbas
  • Microsoft Word 1754 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1936 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Šienas
    10 - 4 balsai (-ų)
Šienas. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/sienas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:10
×