Sieninių panelių montavimo technologinė kortelė su palyginimu


Aiškinamasis raštas. Variantas - daugiasluoksniai sieniniai paneliai. Darbų aprašymas. Daugiasluoksnių sieninių panelių įrengimo kalendorinis grafikas. Ekonominė dalis. Variantas - gelžbetoninės sieninės plokštės. Darbų aprašymas. Daugiasluoksnių sieninių panelių įrengimo kalendorinis grafikas. Ekonominė dalis. Nagrinėjamų variantų palyginimas. Krano parinkimas. Keliamosios galios skaičiavimas. Reikalingas krano kablio pakėlimo aukštis. Reikalingas strėlinio krano strėlės siekis, sienos plokštei pakelti. Reikiami krano parametrai. Parenkamas kranas faun atf. Pateikiamas krano strėlės siekio grafikas. Montavimo priemonių parinkimas. Stropas 2SK-1. 05m lynai. Darbo sąnaudų, mechanizmų ir medžiagų poreikio skaičiavimas. Darbo ir mašinų darbo sąnaudų skaičiavimas. Materialinių ir techninių išteklių poreikio skaičiavimas. Statybinių medžiagų suvestinė. Laikinų sandėlių ir sandėliavimo aikštelių projektavimas ir plotų skaičiavimas. Medžiagos ir gaminiai, sandėliuojami vienu metu ir jų poreikis per pamainą. Laikinų sandėlių ir sandėliavimo aikštelių plotų skaičiavimas. Laikinų administracinių ir buitinių patalpų plotų skaičiavimas. Laikino vandens poreikio skiačiavimas. Sieninių daugiasluoksnių plokščių montavimo technologinė kortelė. Transportavimas. Iškrovimas. Sandeliavimas. Plokščių montavimas.


Nagrinėjama gamybos ir pramonės paskirties (katilinės) pastatas, kuriame sumontuoti 8 MW galios biokuru kūrenama technologinė įranga.

Šio darbo tikslas – tinkamai suplanuoti statomo gamybinio pastato organizavimo darbus. Išnagrinėti lauko sienų įrengimo variantus, bei ekonomiškai pagrįsti, kuris iš pasirinktų sprendimų yra geresnis. Pirmasis variantas – daugiasluoksnių sieninių panelių su akmens vatos užpildu, antrasis – gelžbetoninių sieninių plokščių montavimas.

Mūsų nagrinėjamu atveju pasirinktas Lietuvos gamintojo UAB „Ježvitas“ gaminamos daugiasluoksnės sieninės plokštės „TERMOS C SP“.

* Kainą apskaičiuota remiantis 2017 m. kovo mėn. „Sistela“ detaliaisiais įkainiais

Vertikalių siūlių tarp gelžbetoninių išorinių sienų plokščių užtaisymas ir hermetizavimas

Atlikus pramoninio pastato atitvarinių sienų įrengimo palyginimą, galiu teigti, kad iš dviejų variantų – daugiasluoksnių sieninių panelių ir gelžbetoninių sieninių plokščių – geresnis ir ekonomiškesnis yra pirmasis. Nors darbų atlikimo trukmė abiejų variantų yra panaši, tačiau daugiasluoksnių panelių montavimas yra kur kas efektyvesnis ir paprastesnis taip pat palyginus pirmo varianto ekonominius skaičiavimus daugiasluoksnių panelių įrengimo kaštai kur kas mažesni.

Maksimalus reikalingas kablio pakėlimo aukštis, kai reikia pakelti sienos plokštę:

Sienų dangos aptaisymas lenktais skardos profiliais, dirbant iš autobokštelio , tvirtinant dviem eilėmis

Remiantis apskaičiuotu medžiagų ir gaminių poreikiu ir kalendoriniu grafiku, parenkami reikalingi sandėliai ir sudaromas tuose sandėliuose numatomų sandėliuoti medžiagų sąrašas. Sandėlių plotas apskaičiuojamas maksimaliam vienu metu juose sandėliuojamų medžiagų ir gaminių kiekiui, kuris reikalingas tuo metu vykstančiam procesui: atvirosios aikštelės – karkaso montavimui, dengtos pastogės – sieninių plokščių montavimui, uždari sandėliai – apdailos darbams.

čia: k3 – koeficientas, įvertinantis praėjimų ir pravažiavimų plotį. Uždariems sandėliams k3=0.7, pastogėms k3=0.6, atvirosioms konstrukcijų laikymo aikštelėms k3=0.5

Daugiasluoksnės plokštės atvežamos užsakovui ant laikančiųjų medinių padėklų arba nelaikančiųjų putų polistirolo padėklų (supakuotos).

Daugiasluoksnių plokščių transportavimui tinka tik techniškai tvarkingos transporto priemonės, atviros, su kėbulu pakrauti iš viršaus.

Pakrovimo erdvė turi būti švari. Iš sienų ir grindų paviršių neturi kyšoti jokių aštrių elementų. Išsikišusius elementus reikia pridengti taip, kad jie nepažeistų plokščių (pvz., medinėmis tarpinėmis ar putų polistirolo gabalais).

Iškrovimo erdvės ilgis (kėbulas) turi būti toks, kad plokštės užimtų jį visą. Plokščių išlindimas už galinio borto leidžiamas, bet ne daugiau, kaip 1,5m.

Plokščių, kurių ilgis 16÷21m, pervežimui vežėjas privalo gauti specialų leidimą, o taip pat apsaugoti išlendančią plokščių dalį nuo išlinkimo specialios atramos pagalba. Plokščių pervežimo krovininiu automobiliu su priekaba atveju, abiejų kėbulų paviršius turi būti vieno lygio.

Pervežant plokštes krovininiais automobiliais leidžiama išdėstyti paketus dviem aukštais (4.1 pav). Iišskyrus plokštes su nerudijančio plieno paviršiumi, kurias draudžiama išdėstyti dviem aukštais.

Atsižvelgiant į visuomeninių kelių buklę, vairuotojai-pervežėjai privalo kas kart nuo kart (kas 100km) patikrinti krovinio (plokščių) tvirtinimą ir, esant butinybei, jį sutvirtinti.

Rekomenduojamas pakrovimo erdvės plotis - 2420÷2500mm; maksimalus plokščių pervežimo greitis – iki 70km/val.

Transporto priemonė, pervežanti plokštes, privalo tureti specialias juostas ar panašias (mažiausiai 50mm pločio), krovinio pritvirtinimui prie kėbulo. Juostų kiekis priklauso nuo plokščių ilgio; atstumas tarp juostų ~ 2m. Rekomenduojama transporto priemonėje turėti 2 rinkinius plokščių kobinių su užkabinimo kilpomis, kurių ilgis ~ 6m, keliamoji galia - 5t.

  • Microsoft Word 3312 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (4420 žodžiai)
  • Universitetas
  • Robertas
  • Sieninių panelių montavimo technologinė kortelė su palyginimu
    9 - 2 balsai (-ų)
Sieninių panelių montavimo technologinė kortelė su palyginimu. (2018 m. Sausio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/sieniniu-paneliu-montavimo-technologine-kortele-su-palyginimu.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 08:56
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!