Signalai ir grandinės egzamino atsakymai


Išveskite kompleksinę Furjė eilutę. Įrodyti , kad žinant Pereinamąją ch ka , galima gauti S2. Moduliacijos esmė ir rūšys. Apskaičiuoti ryšį tarp periodinio virpesio spektro ir neperiodinio virpesio spektro tankio jos. Neperiodiniai virpesiai dažniniu metodu. Įrodykite , kad moduliacijos gylis negali būt. Įrodykite , kad neperiodinio virpesio spektrą apibūdina tiesioginė Furjė transf ja. Faze ir dažniu moduliuotų virpesių spektrų palyginimas. Fm 5khz. Dm 5khz , ∆ 75khz. Duokite impulsinės ir pereinamosios charakteristikų apibrėžimus , įrodykite jų tarpusavio ryšį ir jų ryšį su dažninėmis charakteristikomis.


Virpesio išskaidymas į harmoninės dedamąsias yra vienas iš superpozicijos principo taikymo etapų – sudėtingo poveikio išskaidymas į elementarius. Kitas etapas - kiekvieno elementaraus poveikio pokyčių apskaičiavimas jam sklindant nagrinėjamoje grandinėje. Apskaičiavimo metodus reikia suderinti su žinomais grandinių analizės metodais.

Veikiant grandinėse harmoniniams virpesiams, juos priimta analizuoti simboliniu arba kompleksinės amplitudės metodu. Jo esmė - harmoninio virpesio pakeitimas kompleksiniu harmoniniu virpesiu.

Taigi norint pritaikyti spektro dedamosioms ši metodą, reikia Furjė eilutėje visas harmonines dedamąsias pakeisti kompleksinėmis harmoninėmis dedamosiomis. Tai padarome taip:

Panagrinėkime, ar galima visus tris dėmenis sujungti į vieną sumą. Tam pirmiausia išsiaiškinkime, ar a0=C0. Tokiu tikslu nagrinėkime kompleksinių amplitudžių apskaičiavimo formules:

Taigi išplaukia tai, kad iš tikrųjų a0=C0. Įrašykime a0 į išvestą f-lę ir trečiajame dėmenyje pakeiskime n=-n:

Tai yra kompleksinis Furjė eilutės pavidalas. Jame harmoninės dedamosios pakeistos kompleksinėmis harmoninėmis dedamosiomis ir ji pritaikyta simboliniam (kompleksines amplitudės) metodui.

Pasiaiškinkime, kodėl toje f-lėje tarpusavyje sulyginti realus dydis s(t) ir kompleksinių dydžių suma.

Panagrinėkime vieną iš dviejų harmoninių virpesių sudarytą dedamąją. Eilės numerį imkime simetrišką: n ir –n.

Sumos simetriškas pobūdis, t.y. vienodas kiekis dedamųjų su n>0 ir n<0 leidžia kompensuoti dešinėje lygybės pusėje menamąsias dalis, tai yra gauti realųjį dydį.

  • Elektronika Špera
  • Microsoft Word 402 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1616 žodžiai)
  • Asfff
  • Signalai ir grandinės egzamino atsakymai
    10 - 7 balsai (-ų)
Signalai ir grandinės egzamino atsakymai. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/signalai-ir-grandines-egzamino-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:07
×