Signalai ir jų aprašymas


Signalai ir jų aprašymas. Signalai – tai elektriniai virpesiai, kurie perneša informaciją. Signalų klasifikavimas. Vidutinė galia, energija. Signalų tipai. Informacijos šaltiniai sukuria įvairios fizinės prigimties, įvairių formų ir įvairių spektrų signalus. Signalų apibūdinimui naudojami šie pagrindiniai parametrai: vidurkis, dispersija, koreliacinė funkcija. Atsižvelgiant į jo amplitudę ir kitas reikšmes signalai gali būti tolydūs ir diskretiniai. Šiuolaikinėse telekomunikacijų sistemose signalai dažniausiai perduodami skaitmenine forme. Todėl prieš perduodant tolydžius signalus, jie diskretizuojami ir kvantuojami, kitaip sakant, pakeičiami skaičių sekomis. Pakankamas diskretizavimo dažnis yra Fd = 2F2, o diskretizavimo žingsnis Td = 1/Fd. Signalai diskretizuojami ne tik laiko ašyje, bet diskretizuojamos ir jų imčių amplitudės. Šis procesas vadinamas kvantavimu.

Kvazistacionarus, t.y. toks signalas išlaiko stacionarumą tik tam tikrame laiko intervale, o kitame laike jis yra nestacionarus;

Periodinio virpesio vidutinė galia randama įprastiniu būdu – integruojant periodo ribose pakeltą kvadratu laiko funkciją sT(t):

Svarbi savybė yra ta, kad sumuojant du signalus jų energijos nesusideda (ji yra funkcijos kvadratas), tai matome iš pabrauktosios (s2 = (s1+s2)2 = s2 + 2s1s2 + s2).

Jei skaičiuojant dviejų signalų energiją E = 0, tai šie signalai yra ortogonalus. Tik svarbu nurodyti tinkamą intervalą.

Signalą diskretizuojant dažniu 2F ir koduojant n ženklų kodu, sukuriant 2Fn dvejetainių ženklų per sekundę duomenų srautas.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (270 žodžiai)
  • Skalvis
  • Signalai ir jų aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Signalai ir jų aprašymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/signalai-ir-ju-aprasymas.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 24 d. 16:56
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo