Signalai


Hilberto transformacija. Zonduojancio signalo energija. Kepstras. Signalai ir grandines 1 spera. Signalai ir grandines 2 konspektas. Signalo koreliacijos funkcija ir spektro tankis. Signalai ir trukdžiai tema. Signalai ir trukdžiai. Signalo energetinis spektras. Signalai ir grandines spera.

Hilberto transformacija. Šiuolaikinės signalų perdavimo sistemos naudoja įvairius jų perdavimo būdus. Tarkime, kad turime siaurajuostį triukšmą, t. Y. Triukšmo spektras grupuojasi siaura juosta apie vieną pagrindinį dažnį. Tokio triukšmo energetinio spektro nustatymui naudojama hilberto transformacija. Ši transformacija plačiai naudojama signalų apdorojimui skaitmeninėje technikoje. Signalų paieška naudojant optimalų filtrą. Kepstras. Edžvarto eilutė.

Šiuolaikinės signalų perdavimo sistemos naudoja įvairius jų perdavimo būdus. Tarkime, kad turime siaurajuostį triukšmą, Ši transformacija plačiai natsitiktinių procesų tiesinės sistemos įėryšiuose pagrindinė problema yra visos sistemos atsparumas trukdžiams. Suprojektuota ryšio sistema turi būti kuo atsparesnė trukdžiams. Atsparumo trukdžiams problema susijusi su įvairiomis kitomis problemomis, pvz. : bangų parinkimas, kryptinių antenų naudojimas, signalų apdorojimas.

Signalų teorijoje pagrindinis uždavinys yra pašalinių triukšmų poveikio tikram signalui mažinimas filtracijos pagalba, naudojant linijinius dažninius filtrus. Vystantis ryšio technikai kilo reikalavimai signalo spektro praleidimui ir kitų dažnių, nepriklausančioptimalaus filtro išėjime galima gauti signalo ir naudingo signalo tarpusavio koreliacijos funkcitarp visų tiesinių filtrų optimalus filtras duoda išėjime maksimalų santykį tarp signalo maksimalios reikšmės ir triukšmo vidutinės kvadratinės reikšmės.

Optimalaus filtro išėjime signalas turi įėjimo naudingo signalo antikoreliacijos funkcijos formą, o išėjimo triukšmo koreliacijos funkcija turi įėjimo naudingo signaloptimalaus filtro išėjime skadangi turi signalo galingumo (energijos) spektro prasmę, tai traktuojamas kaip funkcijos energetinis spektras.

Tačiau iš formulės matome, kad šio spektro argumentas q turi ne dažnio, bet laiko dimensiją. Nors turi laiko dimensiją, tačiau tai ypatingas kepstrinis laikas.

Formule apibrėžtas kepstras yra vadinamas galios kepstru. Jis neturi savo fazinės - dažninės charakteristikos. Kepstrai labai gerai tinka analizuoti signalus, kuriuos sudaro sklindančios bangos ir atsispindinčios bangos .

Kepstras buvo panaudotas atskirti atspindėtiems signalams, pvz. : seismografijoje, kur būna daug atspindinčių nuo žemės plutos sluoksnių.

Panagrinėsime paprastą vienkartinį atspindį. Pvz. : radiošvyturys išspinduliuoja zonduojantį signalą ir priima atspindėtą tai reiškia, kad atspindys pridėjo prie energetinio spektro periodinę djeigu žinomi atitinkamdispersinės funkcijos nagrinėjadu atsitiktiniai procesai ir vadinami stacionariais ir stacionariai surištais dispersine prasme, jeigu, esant bet kokiam ijeigu procesai mažai skiriasi pirmieji eilutės koeficientai ir , rodantys tikimybės tankio nukrypimą nuo gauso tankio, vadinami asimetrijos ir eksceso koeficientais.

  • Microsoft Word 74 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (798 žodžiai)
  • Universitetas
  • Signalai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Signalai. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/signalai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:06
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo