Silantai


Sveikatos skaidrės. Silantai. Silantai – tai. Dažniau naudojami derviniai. Sukietėjęs silantas sudaro mechaninę užtvarą tarp danties ir žalingų poveikių burnos bakterijų. Silantų laikymasisi priklauso nuo atlikimo technikos tikslumo. Geriausia silantais dengti ką tik išdygusius dantis. Dantys turi būti. Kramtomasis ir kontaktinis paviršiai nepažeisti ėduonies. Silantavimo etapai. Dantis nuvalomas šepetėliu ir pasta. Vagelės ir įdubos išvalomos zondu. Dantis nuplaunamas ir išdžiovinamas. Dantis izoliuojamas vatos tamponėliais. Vagelės padengiamos ėsdinimo rūgštimi 30s. Dantis kruopščiai nuplaunamas ir išdžiovinamas (emalis turi būti matiškas). Vagelės dengiamos silantu. Silanto medžiaga paskirstoma zondu, kad neliktų oro burbulų. Silantas kietinamas šviesa gamintojo nurodytą laiką. Svarbu. Dirbti su apsauginiais akiniais/veido skydu.


Silantai – tai medžiagos, kurios mechaniškai uždaro dantų vageles ir įdubas bei užkerta kelią ėduonies atsiradimui. Jie skirstomi: Derviniai kompozitai Jonomeriniai stiklo cementai.

Dažniau naudojami derviniai silantai, nes vagelėse jie išsilaiko ilgiau. Derviniai silantai yra: su užpildu; turintys fluoro; matiniai arba dažyti; kietėjantys šviesoje.

Kramtomasis ir kontaktinis paviršiai nepažeisti ėduonies. Kramtomųjų ir kitų paviršių vagelės ir įdubos siauros ir gilios. Dengiamas danties paviršius visiškai išdygęs iš dantenų, kad būtų galima patikimai išdžiovinti darbo lauką.

Dantis nuvalomas šepetėliu ir pasta. Vagelės ir įdubos išvalomos zondu.

  • Sveikata Skaidrės
  • 2015 m.
  • Viktorija
  • 12 puslapių (278 žodžiai)
  • Sveikatos skaidrės
  • MS PowerPoint 834 KB
  • Silantai
    10 - 5 balsai (-ų)
Silantai. (2015 m. Balandžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/silantai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:12