Šildymas ir šiltinimas


Įvadas. Pastatas. Būsto šildymo būdai. Šildymas dujomis. Šildymas granulėmis. Šildymas elektra. Geoterminis šildymas. Namo šildymo sistemos. Radiatoriai. Grindinis šildymas. Orinis šildymas. Šiltinimas. Šiltinimo medžiagos. Vata. Ekovata. Polistirolis. Mineralinė stiklo vata. Oras arba vakuumas. Keramzitas. Šiltinimo būdai. Sienų šiltinimas. Sienų apšiltinimas iš išorės. Sienų apšiltinimas iš vidaus. Sienų apšiltinimas užpiltant oro tarpą. Pamatų šiltinimas. Stogo šiltinimas. Plokščiųjų ir šlaitinių stogų šiltinimas. Pastogių šiltinimas. Ekologiška bei atsinaujinanti energija. Šilumos gamyba ir atsinaujinančios ernergijos technologijos. Saulės energijos kolektorius. Biokuras. Šilumos siurbliai. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Šio referato tiklas susipažinti su pastatų šiltinimo įpatumais, kokie metodai bei medžiagos taikomos šiltinant pastatą. Bus pateiktą daug statyboje taikomų sąvokų, bei trumpas jų apibrėžimas. Tai pat susipažinsime su šilumos nuostoliais, kaip jie pasireiškia, bei kaip sprendžiamos šios problemos. Šio referato tema naudinga, manau, daugeliui žmonių, nes su šilumos nuostolių problema susiduria daugelis, ir šią problemą gali spręsti netik namą statantys žmonės, bet jau ir senai pastatytą pastatą.

Kiekvienas pastatas, kuriame yra gyvenama visus metus, yra daugiau ar mažiau apšiltintas. Šiltinimui naudojamos termoizoliacinės medžiagos, kurių šilumos laidumo koeficientas λ, yra kuo mažesnis. Kuo mažesnė λ vertė, tuo geresnėmis izoliacinėmis savybėmis pasižymi medžiaga. Pastatas šiltinamas tam, kad žiemą neleistų šilumai iš vidaus patekti į lauką, o vasarą atvirkščiai – šilum ai patekti į vidų.

Vienas iš geriausių ,senai jau taikomų šilumos izoliatrių, yra nejudantis oras arba vakuumas. Todėl jau nuo seno dedami dvigubais stiklais langai, kurių tarpe yra oro. Šiais langais plastikiniuose stiklo paketuose, tarpe tarp stiklų yra vakuumas, kuris netik blogai praleidžia šilumą, bet ir garsą.

Šiluma išeina ne tik pro stogus, sienas ir nesandarius langus, bet ir pro pamatus. Be abejonės, pamatų šiltinimas – ne prioritetinė sritis, kadangi šiluma pirmiausia išeina pro stogą ir sienas, tačiau jei neapšiltinsime pamatų, visas namo šiltinimo procesas nueis šuniui ant uodegos. Pamatų šiltinimu turime susirūpinti dar statydami namą: jei investuojame į pamatus, nepamirškime, kad reikia ir juos apšiltinti. Visuomet labiau apsimoka viską daryti tvarkingai iš pat pradžių, negu kad vėliau, kai didesnioji dalis statybų proceso baigta, vėl sugrįžti prie priminių statybos etapų. Žinoma, senų pamatų nebepakeisime, tačiau galime juos atnaujinti ir apšiltinti.

Žiemą po daugeliu pastatų susidaro šalčio tiltai. Net ir tuose namuose, kurie yra pašiltinti, nuolatos būna šalta, taigi galima įtarti, kad netinkamai apšiltinti namo pamatai, parinktos prastos medžiagos arba jų sluoksnis yra per plonas. Lengva patikrinti, kad apšiltinta kokybiškai: namuose turi nerasoti sienos, ant jų neturi matyti nusėdusių nedidelių rasos lašelių. Pamatus reikia šiltinti pagal specialią visam namui sudarytą šiltinimo schemą, o ne bet kaip, atmestinai. Svarbu, kad neliktų tarpo tar medžiagų, kuriomis apšiltintos sienos ir pamatai.

Pastogėms ir stogams šiltinti idealiai tinka ekovata,kuri puikiai izoliuojanti garsą ir šilumą, taip pat yra ekonomiška ir ekologiška šiltinimo medžiaga. Be to, ši ekovata sumažina drėgmės kondensavimąsi, atspari ugniai ir pilnai pasiteisinusi Šiaurės šalyse.

Pastaruoju metu, dėl oro užterštumo, vis labiau imta naudoti ekologišką energiją: saulės, vėjo, vandens. Pabandysime aptarti keletą šios energijos šaltinių, kaip jų energija pritaikoma būsto šildymui.

Taigi šiame referate susipažinome su pastatų šiltinimo įpatumais, su metodais bei medžiagomis, kurios naudojamas šiltinanat namą. Buvo pateiktą daug sąvokų su abibrėžimais, kad neliktų neaiškių statybinių terminų. Šio referato medžiaga naudinga, manau, daugeliui žmonių, kurie rūpinasi savo namais, bei siekie sumažint šildymo kainas. Pateikiau keletą šildymo būdų, bei su jais susiėjusius dalykus. Taip pat buvo paminėta daug šiltinimo medžiagų bei jų naudojimas. Taigi ,apibendrindamas noriu pasakyti, kad tik gerai bei kruopščiai apšiltintas namas gali sutaupyti daug lėšų, o namo šiltinimas labai platus terminas, prasidedantis nuo pamatų, o baigiantis net stogu.

  • Statyba Namų darbas
  • Microsoft Word 844 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2918 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Šildymas ir šiltinimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Šildymas ir šiltinimas. (2016 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/sildymas-ir-siltinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:48
×