Šildymo sistemos projektavimas


Užduotis. Aiškinamasis raštas. Atitvarų šilumos perdavimo koeficientų skaičiavimas. Pastato atitvarų projektinių savitųjų šilumos nuostolių skaičiavimas. Pastato šildymo sistemos galios nustatymas. Metinių šilumos sąnaudų skaičiavimas. Pastato šildymo sistemos projektavimas. Šildymo sistemos dalies hidraulinis skaičiavimas. Pagrindinių įrenginių parinkimas. Skaičiuotosios sistemos medžiagų ir įrenginių žiniaraštis. Literatūra.

Šildymo sistema suprojektuota 3 aukštų gyvenamajam pastatui, kuris yra Mažeikių mieste. Pastato pagrindinis fasadas orientuotas į šiaurę, po visu pastatu įrengtas rūsys, kurio temperatūra 5°C ir kuriame tam skirtoje atskiroje patalpoje numatytas pastato šilumos punktas. Name yra san.mazgai, laiptinė, koridoriai, virtuvės ir miegamieji.

Pastate suprojektuota dvivamzdė, apatinio paskirstymo, dirbtinės cirkuliacijos vandens šildymo sistema. Magistralės įrengiamos rūsio palubėse (vamzdžiai rūsyje izoliuoti). Vanduo šildomas katile. Šilumos punktas įrengtas rūsyje. Iš katilo į šildymo prietaisus tiekiamo vandens temperatūra 80oC, o grįžtamo – 65oC. Cirkuliacijai palaikyti naudojamas siurblys. Pastatui apšildyti reikės DeLonghi šildymo prietaisų. Kiekvienam šildymo prietaisui montuojame nustatymo ventilius, o kiekvieno stovo apačioje numatoma uždaromoji armatūra. Ties grįžtamaisiais stovais montuojami balansiniai ventiliai. Šildymo sistemoje suprojektuoti plieniniai vamzdžiai DN10 DN50 mm.

Taip pat buvo atlikti skaičiavimai atlikti visai laiptinei ir visiems aukštams: buvo nustatytos viso pastato šiluminės galios, šilumos nuostoliai ir parinkti šildymo prietaisai (radiatoriai). Šildymo prietaisai įrengti 10 cm virš grindų, prie išorinių sienų, po langais, kabinant prie sienos tam skirtomis kabėmis. Laiptinėje radiatoriai montuojami kiekviename aukšte.

Visos šiai šildymo sistemai reikalingos medžiagos bei įrenginiai yra pateikti medžiagų ir įrenginių sąnaudų žiniaraštyje.

Grafinėje dalyje pateikti projektuojamo pastato trijų aukštų ir rūsio planai su šildymo sistemos tinklais, šildymo sistemos aksonometrinė ir skaičiuojamoji schemos.

- vidutinė šildymo sezono išorės oro temperatūra. Parenku iš RSN 156-94. Parenku pagal miestą, kuriame statomas pastatas. Pastatas statomas Mažeikių mieste ir kadangi vidutinė šildymo sezono išorės oro temperatūra nėra duota šiam miestui, tai pasirenku artimiausio miesto Telšių – 0,7ºC.

Pastato atitvarų projektinių savitųjų šilumos nuostolių skaičiavimas reikalingas pastato šildymo galios nustatymui. Nuostoliai bus skaičiuojami per pastato atitvaras (sienas, langus, duris, stogą, perdangą iš pirmo aukšto į rūsį), per pastato ilginius šiluminius tiltelius (sienos kampus, langų, durų angokraščius, sienos ir stogo kampus). Dar nuostoliai bus skaičiuojami dėl vėdinimo (dėl infiltracijos, dėl natūralaus vėdinimo ir dėl išorinių durų varstymo).

Visų šių pastato nuostolių suma ir bus pastato šildymo sistemos galia, kuri užtikrins komfortines sąlygas pastate.

(kw – pataisa dėl vėjo įtakos (pastatas yra neapsaugotas nuo vėjo, tai pataisos vertė lygi 0,02);

(kh – pataisa dėl šildymo prietaisų rūšies (kai radiatoriai ketiniai pataisos vertė 0,02);

(kh0- pataisa dėl atitvaros padėties aukščio atžvilgiu (kai atitvarai yra 0-10m aukštyje nuo žemės paviršiaus, tai pataisos vertė lygi 1,0).

(kh0- pataisa dėl atitvaros padėties aukščio atžvilgiu (kai atitvarai yra 0-10m aukštyje nuo žemės paviršiaus, tai pataisos vertė lygi 1,0);

Lin – infiltruojamo oro debitas, (m3/h), apskaičiuojami pagal formulę:

Lnv – išorės oro debitas dėl natūralaus vėdinimo apskaičiuojamas pagal formulę, m3/h:

Pastato (patalpos) vidutinis šilumos poreikis šildymui per skaičiuojamąjį laikotarpį apskaičiuojamas pagal formulę:

4.2. Mėnesio vidutinis projektinis šilumos poreikis patalpos šildymui dėl šilumos nuostolių per ilginius šilumos tiltelius

4.4. Mėnesio vidutinis projektinis šilumos poreikis patalpos šildymui dėl natūralaus vėdinimo

Mėnesio vidutinis projektinis šilumos poreikis patalpos šildymui dėl natūralaus apskaičiuojamas pagal formulę:

4.5. Mėnesio vidutinis projektinis šilumos poreikis patalpos šildymui dėl išorinių durų varstymo

Mėnesio vidutinis projektinis šilumos poreikis patalpos šildymui dėl išorinių durų varstymo apskaičiuojamas pagal formulę:

Statomam pastatui projektuoju autonominę, dvivamzdę, apatinio paskirstymo šildymo sistemą. Šilumos šaltinis bus katilas, naudojamas kuras –kietas, šilumnešis bus vanduo, ruošiamas vietiniame katile. Tiekiamojo šilumnešio temperatūra – 80 ºC,o grįžtamojo – 65ºC. Šilumos punktas bus projektuojamas pastato rūsyje.

Pastato planai su šildymo prietaisais pateikti 1,2,3 prieduose, rūsio planas su šilumos punktu, tiekiamojo ir grįžtamojo šilumnešio magistralėmis ir stovais pateikti 4 priede. Šildymo sistemos aksonometrinė schema pateikta 5 priede.

Patalpoms šildymo prietaisai parenkami tokie, kad jų atiduodamas šilumos srautas kompensuotų patalpų šilumos nuostolius. Šildymo prietaisai neprojektuojami sanitariniams mazgams (voniai, tualetui), kadangi vonioje bus įrengiami rankšluoščių džiovintuvai, kurie ir kompensuos vonios kambario šilumos nuostolius.

Projektinė šildymo prietaiso galia:

perskaičiavimo koeficientas, taikomas radiatorių šilumos atidavimui nustatyti, esant įvairioms darbo sąlygoms. Parenkama iš 7 priedo.

  • Microsoft Word 152 KB
  • 2015 m.
  • 33 puslapiai (7362 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nachmire
  • Šildymo sistemos projektavimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šildymo sistemos projektavimas. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/sildymo-sistemos-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:24
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo