Silikatiniai konstrukciniai gaminiai


Bendri duomenys apie silikatinį betoną. Silikatinių gaminių istorija. Silikatinių dirbinių gamyba. Žaliavų poreikis. Naudojamų žaliavų charakteristika. Žaliavų sunaudojimo normos. AB “ Silikatas “ gamyba ir kontrolė. Silikatinių blokelių gamybos schema. Silikatinių plytų ir blokelių gamybos operacijos. Įrengimų modernizavimas. Technologinės linijos skaičiavimas. Pagalbinių cechų ir gamybinių barų aprašymas. Silikatinių blokelių “ Arko ” privalumai. Dešimt priežasčių , dėl kurių verta naudoti ARKO. Silikatinių gaminių charakteristikos Literatūra. Literatūra. Puslapis. Pagrindinės silikatų pramonės žaliavos. Gamyba ir kokybės politika. Iso Smėlio kasimas ir jo paruošimas. Maltų kalkių transportavimas. Maltų kalkių ir smėlio mišinio sumaišymas bei jo gesinimas. Plytų formavimas. Plytų kietinimas. Gatavos produkcijos iškėlimas ir sandėliavimas. Dešimt priežasčių , dėl kurių verta naudoti ARKO Ekologiški. Laidūs garams. Apsauganty snuo triukšmo. Atspariausi šalčiui. Atsparūs drėgmei. Nedegūs ir atsparūs ugniai. Tiksliausi matmenys. Silikatinių gaminių charakteristikos.

Natūralaus smiltainio sluoksniai formavosi žemės viduje iš smėlio ir kriauklelių

iškėlė smiltainio sluoksnius į žemės paviršių, taip suformuodami natūralų, puikios statybinės

palyginus su kitomis statybinėmis medžiagomis. Jų gamybai reikia mažiau investicijų.

Silikatinis betonas - tai ekologiškai švari, ilgaamžiška, geros kokybės, nereikalaujanti

didelių papildomų išlaidų statyboje medžiaga. Plyta yra nedegi, sunkiai įgeria drėgmę, atspari

cheminiai korozijai. Tinka mažaaukščių ir daugiaaukščių, įvairios paskirties pastatų, vidinėms ir

Silikatinės plytos būna paprastos – jų matmenys 250 x 120 x 65 mm, ir modulinės – matmenys 250 x 120 x 88 mm. Modulinės plytos gali būti tuščiavidurės arba su akytais užpildais. Pagal stiprumą silikatinės plytos skirstomos į 8 markes: 75, 100, 125, 150, 200, 250 ir 300. Silikatinės plytos pagal atsparurną šalčiui jos turi išlaikyti nuo 35 iki 100 šaldyrno ciklų. Atsparumas šalčiui priklauso nuo kietėjant susidarančių kalcio hidrosilikatų sudėties, tankumo ir mikrostruktūros. Šias savybes gerina aC2S hidratas.

3.1.1. Smėlis. Smėliu vadinamos birios gamtinės arba dirbtinės medžiagos, kurių grudelių dydis nuo 0,14 iki 5,00 mm. Natūralaus, gamtinio, smėlio susidaro dūlėjant granitams, smiltainiams,kvarcitams ir kitoms daug kvarco (Si02) turinčioms uolienoms. Smėlio frakcija gali susidaryti smulkinant monolitines gamtines uolienas, pavyzdžiui dolomitą, kvarcitą. Be natūralaus, gamtinio, smėlio gali būti ir dirbtinis: keramzitinis arba gaunamas susmulkinus agroporitą, įvairius kūryklų arba metalurgijos šlakus. Lietuvoje silikatinių plytų gamybai naudojami nautūralūs smėliai. Dažniausiai gamtoje randama polimineralinių smėlių. Juos sudarantys mineralai:

dalelės. Daug įtakos dalelių formai turi ir paties smėlio mineralinė sudėtis. Kvarco dalelės dažniausiai būna apvalios.

Smėlio vidutinis tankis 2600-2650 kg/m3; piltinio tankio ribos dar didesnės, nes jis priklauso nuo smėlio rupumo, frakcijų kiekių santykio bei smėlio drėgnumo. Padidėjus smėlio drėgnumui nuo 0 iki 5% (pagal sausąją masę), piltinis tankis padidėja 35-40%, bet dar didėjant drėgnumui jis pradeda mažėti: 30-40% drėgnumo smėlis užima apie 10% mažesnį tūrį negu sausas smėlis. Į tai būtina atsišvelgti transportuojant smėlį, ypač geležinkeliu. Gamybiniuose skaičiavimuose priimama, kad natūralaus drėgnumo smėlio pi1tinis tankis ρm = 1550 kg /m3

Maltoms kalkėms būdingos mažesnės vandens sąnaudos, dėl tokio pat slankumo skiedinį galima paruošti su mažesniu vandens kiekiu, o gautas skiedinys būna tankesnis ir stipresnis. Kietėjant maltoms kalkėms, išsiskiria daug šilumos, o tai naudinga, kai statoma žiemą. Kalkės būna smulkiai sumaltos: pro tinklelį Nr.02 turi praeiti ne mažiau kaip 98,5% sijojamos medžiagos, o pro tinklelį Nr.008- ne mažiau kaip 85%. Maltos kalkės turi būti užnaišomos griežtai nustatytu vandens kiekiu. Jos kietėja normaliai, jei vanduo skiedinyje sudaro 100-150% ka1kių kiekio. Yra keli būdai optimaliam vandens ir kalkių santykiui (V/k ); optimalus santykis yra to paplotėlio, kuris po paros nesupleišėja. Neleistina, kad masė kietėdama per daug įkaistų, todėl ji užmaišoma šaltu vandeniu, dalis kalkių iš anksto pagesinama, pridedama kalkių hidratacijos lėtiklių (gipso, natrio sulfato, paviršių modifikuojančių medž.), kurie kartu sumažina šilumos skyrimosi intensyvumą. Maltų kalkių skiedinį maišyti galima tik pradiniu kalkių hidratacijos periodu, nes maišant ilgiau, gali suirti susidaręs kietėjančios medžiagos karkasas.

Vanduo silikatinių plytų gamybai naudojamas iš artezinio gręžinio arba iš miesto

Smėlio kiekis (S) kg: S=M -K = 1710-140,82= 1569,18kg;

V/M - vandens ir sausų medžiagų santykis;

Reikalingas užmaišymui vandens kiekis (V1)l, įvertinus smėlio drėgnumą:

Klientų poreikių ir lūkesčių patenkinimui užtikrina, kad:

Nuolat tobuliname gamybos kontrolės sistemą, atitinkančią LST EN 771-2+A1:2005 standarto reikalavimus.

Kokybė, operatyviai vykdomi užsakymai – mūsų pranašumas, siekiant patrauklaus ir patikimo partnerio pozicijų.

Gerinti kokybę padeda kokybės valdymo sistema, kokybės gerinimo planai, auditai ir nuolatinis darbuotojų mokymas.

Smėlis kasamas karjere, jis išplautas žemsiurbės pagalba, kaupiamas iš apvandeninto

automašinas ir traktorines priekabas ir atvežamas į saugyklą.

paduodamas į smulkaus ir rupaus smėlio bunkerius. Iš atsivežto smėlio į gamyklą pašalinamami

stambūs akmenys, šaknys ir kt., kurie pasilieka ant smėlio priėmimo bunkeryje esančio apsauginio ardyno. Po to smėlis persijojamas pro vibracinius arba bugninius sijotuvus, kurių sietų skylutės yra 15-20mm dydžio. Nuolatinei silikatinių plytų gamybai sudaroma kelių pamainų smėlio atsarga bunkeriuose. Žiemą bunkeriai apšildomi. Išsijotas smėlis pro vibrosijotuvą byra ant nuožulnaus juostinio galerijos transporterio, o smėlio atsijos patenka į smėlio saugyklos kraštą, kur tiltiniu kranu kaupiamos į krūvą, po to pakraunamos į automašinas ir išvežamos.

  • Microsoft Word 1821 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (4291 žodžiai)
  • Kolegija
  • Titas
  • Silikatiniai konstrukciniai gaminiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Silikatiniai konstrukciniai gaminiai. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/silikatiniai-konstrukciniai-gaminiai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 10:37
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo