Šiltnamio efektas - mažinimo galimybės


Darbo tikslas. Supažindinti žmones su šiltnamio efektu ir jo mažinimo būdais. Temos aktualumas. Šiltnamio efektas. Ką galime padaryti, kad sumažintume šiltnamio efektą? Išvados. Literatūra.

Taip pa atmosferą teršia ir žemės ūkis. Žemės ūkyje oro teršimas yra mažesnis negu pramonėje ir turi savo specifiką. Bene dažniausia oro tarša čia būna vietinio charakterio ir siejama su fermose ir jų aplinkoje laikomų mėšlo bei srutų išskiriamu amoniaku, sieros vandeniliu ir kitomis žmonių ir gyvulių sveikatai galinčiomis pakenkti dujomis. Šių dujų kiekį tvartuose lemia gyvulių rūšis, gyvulių amžius, mėšlo šalinimo iš tvartų dažnumas, bei natūralios ventiliacijos buvimas. Kuo geriau ventiliuojami tvartai, kuo dažniau iš jų šalinamas mėšlas, kuo gausiau kreikiama ir kuo žemesnė temperatūra juose, tuo mažiau kenksmingų dujų būna tvartuose, tuo sveikesni būna gyvuliai, tuo sveikesnė aplinka juose dirbantiems žmonėms. Ir priešingai, pernelyg šiltų nevėdinamų tvartų ore yra daugiau amoniako ir kitų dujų, jos tampa viena iš priežasčių gyvulių sergamumui. Sodyboje ir fermų aplinkoje didžiausiu oro teršėju yra netvarkingai laikomas mėšlas ir srutos. Mažame ūkyje, kai laikoma nedaug gyvulių– mažiau negu 4 – 5 karvės, parankiausia mažinti amoniako nuostolius ir saugoti sodybos aplinkos orą nuo teršimo, kompostuojant mėšlą specialiose komposto krūvose, sluoksniuojant jį su durpėmis, žemėmis, šiaudais ar kitomis organinėmis medžiagomis ir apdengiant nepralaidžia danga. Tokios mėšlidės turi būti įrengtos pakilioje vietoje, apjuostos 50 cm aukščio pylimu. Prieš kraunant į kompostavimo aikštelę mėšlą į būsimos krūvos pagrindą rekomenduojama supilti 50 cm durpių ar smulkintų šiaudų sluoksnį skysčiams absorbuoti. Viršutinį krūvos sluoksnį apkasti žemėmis, durpėmis ir apdengti nelaidžia plėvele. Didelėse fermose amoniako garavimui mažinti rengiamos specialios uždaros mėšlidės su sandariomis talpomis ar net su dujų utilizavimo sistema.

Aptarus šią temą pasidaro aišku, kad šiltnamio efektas yra opi problema, kurią svarbu mažinti. Kaip bebūtų gaila, nedaugelis pasaulio gyventojų tai suvokia.

Pagrindinis šiltnamio efekto sukėlėjas yra vadinamosios šiltnamio dujos, dėl kurių atsiranda dar viena skaudi problema – globalinis atšilimas.

Pagrindiniai šiltnamio efekto sukėlėjai yra transportas, pramonė, jėgainės, sąvartynai, žemės ūkis.

  • Biologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 478 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2309 žodžiai)
  • Kolegija
  • Indrė
  • Šiltnamio efektas - mažinimo galimybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Šiltnamio efektas - mažinimo galimybės. (2014 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/siltnamio-efektas---mazinimo-galimybes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:30
×