Šiltnamių ir interjero augalai


Įvadas. Šiltnamio ir interjero augalų dekoratyvumas ir jų vystymosi ypatumai. Interjeriniai augalai. Interjerinių augalų dauginimas. Išvyka į A. Žemaičio ūkį. Auginamų gėlių sortimentas. Išvados. Naudota literatūra.

Tikslas: Pažinti ir gebėti apibūdinti šiltnamių ir interjero augalus.

Uždaviniai:

1. Pažinti ir mokėti įvertinti šiltnamių augalų dekoratyvumą ir žinoti jų vystymosi ypatumus.

2. Apibūdinti 15 interjerinių augalų ataskaitą.

4. Aprašyti išvyką į A. Žemaičio ūkį.

Patalpų gėlės yra skirstomos į: šiltnamių ir interjero. Kambarinės gėlės pagal Lietuvoje labiausiai paplitusią gėlių morfologines – dekotayvines savybes atspindinčią klasifikaciją, skirstomos į: gražiai žydinčias, dekoratyviais lapais ir sukulentus.

Tobulos gėlių formos, spalvos ir kvapai daugelį domina ir žavi. Lietuvoje kasmet auginama vis daugiau įvairiausių gėlių rūšių ir veislių, įvežamos naujos, greitai tampančios populiariomis.

Nuo augalo išorinės išvaizdos tiesiogiai priklauso jo dekoratyvumas. Interjerinės gėlės vertinamos pagal lapų formą ir spalvą, žiedų ir žiedynų spalvą, žydėjimo laiką ir trukmę, kvapą bei bendrą habitą, t.y. išorinę augalo išvaizdą. Ją dažnai lemia augalo augimo sąlygos ir prigimtis.

Augalų augintojams svarbu žinoti augalo vegetatyvinius organus, jų poreikį šviesai, temperatūrai, vandeniui, orui, maisto medžiagoms, nes tai padeda sėkmingai atlikti auginimo ir priežiūros darbus.

Augalo dekoratyviąsias savybes lemia šviesos intensyvumas, temperatūra, fotoperiodizmas, laistymas ir kt.

Šviesos augalams reikia nevienodai, intensyvinant ir ilginant apšvietimą, galima pagreitinti kai kurių gėlių žydėjimą, o stiebai tada išauga storesni ir trumpesni. Mažinant ir turmpinant galima sulėtinti augimą ir žydėjimą.pagal tai augalai skirstomi į trumpadienius ir ilgadienius.

Nuo temperatūros priklauso augale vykstantys gyvybiniai procesai. Kiekvienas augalas turi savo temperatūros optimumą, tai priklauso nuo augalo rūšies ir veislės. Esant per aukštai ar per žemai temperatūrai augalai skursta. Pagal temperatūros poreikį augalai taip pat yra skirstomi į šilumamėgius ir toleruojančius vėsesnes patalpas. Daugeliui augalų optimali temperatūra yra 18 – 240C. Per parą augalams taip pat nevienodai reikia šilumos. Jie turi vadinamą harmoninį režimą, kai dieną temperatūra aukštesnė o naktį žemesnė. Temperatūra turi didelę įtaką žolinių augalų lapo lakšto formai, kartais net ir žiedų spalvai. Taip pat įtakoja tokius svarbius gyvybiniu procesus kaip kvėpavimas ir fotosintezė.

Pagal drėgmės poreikį augalai skirstomi į: drėgmę mėgstančius, , vidutiniškai reiklius drėgmei, ir ištverenčius nuolatinę ar pasikartojančią sausrą. Laistymo norma priklauso nuo augalo rūšies, dydžio, substrato, kuriame augalas auga sudėties, augimo fazės, vietos ir kt. Daugiausia vandens augalai sunaudoja intensyvaus augimo metu.

  • Microsoft Word 1734 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (3753 žodžiai)
  • Universitetas
  • Silvija
  • Šiltnamių ir interjero augalai
    10 - 5 balsai (-ų)
Šiltnamių ir interjero augalai. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/siltnamiu-ir-interjero-augalai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 15:29
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!