Šiluminė elektrinė skaidrės


Šiluminė elektrinė. Šiluminės elektrinės tipai. Šiluminės elektrinės energijos virsmai. Šiluminės elektrinės Lietuvoje. Kuras. Pasaulio valstybių energetinė priklausomybė nuo iškastinio kuro. Pagal pirminės energijos gamybos būdą šiluminė elektrinė gali būti. Privalumai ir trūkumai. 2019 m. Lietuvos elektros sistemoje esančių elektrinių bendros įrengtosios galios pasiskirstymas, mw. Žala. Kaip sumažinti šiluminių elektrinių taršą? Išvada. Naudota literatūra.


Tikslas: daugiau sužinoti apie šilumines elektrines. Uždaviniai: išsiaiškinti šiluminės elektrinės veikimo principus, šiluminių elektrinių tipus, naudojamą kurą, privalumus ir trūkumus.

Keletas pavyzdžių: 1. Kauno centrinė elektrinė 2. Panevėžio elektrinė 3. Vilniaus šiluminė elektrinė 4. Petrašiūnų šiluminė elektrinė 5. Vilniaus elektrinė 6. Lietuvos elektrinė 7. Mažeikių elektrinė 8. Klaipėdos elektrinė.

Mineralinis kuras naftos produktai akmens anglis ir rusvoji anglis gamtinės dujos degieji skalūnai Durpės Biokuras Komunalinės ir pramoninės atliekos.

Pagal pirminės energijos gamybos būdą šiluminė elektrinė gali būti:.

2019 m.

Šie radioaktyvūs pelenai nusėda aplink elektrinę esančiose žemėse ir vandens telkiniuose, o tai ilgainiui paveikia pasėlius ir galiausiai virsta maistu. 1978 metais atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, gyvenantys netoli šiluminių elektrinių, yra veikiami radiacijos netgi labiau negu tie, kurie gyvena netoli atominių elektrinių. Šiluminės jėgainės atliekas (pvz., pelenus) išskiria tiesiai į aplinką, o atominių elektrinių atliekos yra saugomos specialiose talpose. Šalia jų gyvenančių žmonių patiriamas radiacijos kiekis per metus vidutiniškai yra 5 procentais didesnis. Tačiau didžiausią pavojų deginama anglis turi klimatui, kurio šilimas šiuo metu yra viena iš aktualiausių pasaulio problemų.

Sužinojome pagrindinius šiluminių elektrinių veikimo principus, jų tipus ir kurą. Taip pat supratome šio tipo elektrinių privalumus ir trūkumus.

  • MS PowerPoint 12288 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (654 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gustas
  • Šiluminė elektrinė skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Šiluminė elektrinė skaidrės. (2021 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/silumine-elektrine-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 12:02
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo