Šiluminiai varikliai ir jų tarša gamtai


Šiluminiai varikliai ir ekologinės problemos. Šiluminiai varikliai ir jų žala aplinkai. Naujasis geležies amžius: metalu varomi varikliai.

Kažkada žmogus galėjo pasiliauti tik savo raumenų energija. Energijai perduoti, pakeisti sugalvota daug paprasčiausių mechanizmų. Ir palyginti neseniai pradėta plačiai naudoti naftos, anglių, gamtinių dujų energijos atsargas. Išmokus minėtų medžiagų vidinę energiją paversti mechanine, sukurti šiluminiai varikliai.

Šiluminiu varikliu vadinama mašina, kurioje vidinė kuro energija paverčiama mechanine.

Populiariausi šiluminiai varikliai yra garo mašinos, garo ir dujų turbinos, vidaus degimo varikliai, reaktyvieji varikliai.

Iš visų šiluminių variklių labiausiai paplitę vidaus degimo varikliai. Jie veikia naudodami skystą kurą arba degiąsias dujas.

Automobiliuose dažniausiai įrengiami keturių cilindrų vidaus degimo varikliai. Kiekviename cilindre skirtingu metu iš eilės vyksta darbo taktas. Be automobilių, vidaus degimo varikliai naudojami lėktuvuose, laivuose, traktoriuose, motocikluose ir kitur.

Vidaus degimo varikliai, garo turbinos ir kiti šiluminiai varikliai tik dalį kuro išskiriamos energijos paverčia mechaniniu darbu. Iš variklio išėję garai ar dujos dar turi energijos. Juo didesnė kuro vidinė energijos dalis šiluminiame variklyje paverčiama naudinguoju darbu, tuo ekonomiškesnis variklis – didesnis jo naudingumo koeficientas.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2013 m.
  • 5 puslapiai (1975 žodžiai)
  • Algirdas
  • Šiluminiai varikliai ir jų tarša gamtai
    10 - 3 balsai (-ų)
Šiluminiai varikliai ir jų tarša gamtai. (2013 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/siluminiai-varikliai-ir-ju-tarsa-gamtai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 09:16
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo