Šiluminio spinduliavimo tyrimas ir temperatūros matavimas optiniu pirometru fizikos laboratorinis darbas


Šiluminio spinduliavimo tyrimas ir temperatūros matavimas optiniu pirometru fizikos laboratorinis darbasDARBO TIKSLAS optiniu piromtru išmatuoti įkaitinto kūno temperatūrą ir nustatyti Stefano – Bolcmano konstantą.DARBO PRIEMONĖS nykstamojo siūlo pirometras, kaitinamoji lempa, ampermetras, voltmetras, maitinimo šaltinis.Darbo metodika ir pagrindinės formulės. Rezultatai. Skaičiavimai. Išvada.


Didžiausia sugėrimo geba gali būti lygi vienetui. Tokie kūnai vadinami absoliučiai juodaisiais. B.Stefanas ir L.Bolcmanas nustatė dėsnį, susiejančią absoliučiai juodojo kūno integralinę spinduliavimo gebą su temperatūra: (T=(T4 (4)

Jei kūnas yra ne absoliučiai juodas tai (4) formulė perrašoma taip: (T=A*(T4 (7)

Jeigu įkaitęs kūnas, turintis temperatūrą T, yra aplinkoje kurios temperatūra yra T0, jo spinduliavimo geba: (T= A((T4 - T40) (8)

Jei kūną kurio temperatūra matuojama kaitiname elektros srove I, o pastarąją sukelia įtampa U tai kūno paviršiaus ploto vienetinio spinduliavimo geba:

Norint nustatyti Stefano Bolcmano konstanatą reikia išmatuoti elektrinės grandinės parametrus I,U ir spinduluojančio kūno bei aplinkos temperatūras.

IŠVADA: Atlikome bandymą, skaičiavimus ir gavome Stefano-Bolcmano konstantą.Gautą reikšmę,kuri yra palyginome su reikšme duodama žinynuose( ,kaip matote mūsų reikšmė skyrėsi , tačiau galime daryti prielaidą, jog skaičiuodami galejome padaryti paklaidas,galbūt prietaisai šiek tiek netikslius parodymus rodė,bet mūsų praktiškai apskaičiuota reikšmė yra labia arti tikrosios.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (569 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidas
  • Šiluminio spinduliavimo tyrimas ir temperatūros matavimas optiniu pirometru fizikos laboratorinis darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Šiluminio spinduliavimo tyrimas ir temperatūros matavimas optiniu pirometru fizikos laboratorinis darbas. (2017 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/siluminio-spinduliavimo-tyrimas-ir-temperaturos-matavimas-optiniu-pirometru-fizikos-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 15:52
×
102 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo