Šilumos laidumo koeficiento nustatymas


Šilumos laidumo koeficientas. Dielektriko silumos laidumo koeficiento nustatymas. Mechanika ir termodinamika laboratorinių darbų metodikos nurodymai. Silumos laidumo nustatymas. Silumos laidumas namu darbas. Silumos laidumas laboras. Šilumos perdavimo laboratoriniai darbai. Kalorimetras. Dielektriko silumos laidumo koeficientas matuojamas. Kursinis darbas šildymo krosnelės apskaičiavimas.

Dielektriko šilumos laidumo koeficiento nustatymas. Darbo tikslas: išmatuoti dielektriko šilumos laidumo koeficientą. Darbo metodika ir pagrindinės formulės. Darbo rezultatai. Darbo išvados. Naudota literatūra.

Darbo priemonės: dielektriko šilumos laidumo koeficiento matavimo kalorimetriniu metodu įrenginys (1 piš elektrine krosnele kaitinamos kolbos su vandeniu garai guminiu vamzdeliu nenutrūkstamai teka į kaitintuvą, tolygiai įkaitindami jo sieneles iki temperatūros, lygios verdančio vandens garų temperatūrai, 373 k. Ant viršutinės kaitintuvo sienelės dedamas tiriamosios medžiagos brandinys, o ant jo – kalorimetras su vandeniu. Į kalorimetrą įstatyas temperatūros jutiklis. Kalorimetras ir kaitintuvas termiškai izoliuoti nuo aplinkos.

šiluma iš kaitintuvo pro dielektriko sluoksnį tiekiama kalorimetrui su vandeniu. Dielektrikų šilumos laidumas aprašomas furjė dėsniu, iš kurio matyti, kad per labai mažą laiko tarpą dt per storio dielektriko sluoksnį pereinantčia - šilumos laidumo koeficientas, t0 – kaitintuvo temperatūra, t – kalorimetro su vandeniu temperatūra, - temperatūros gradientt1 – pradinė kalorimetro su vanbuvo pasvertas kaloritmetras, pripilama į jį vandens, vėl pasveriama ir taip nustatyta vandens masė.

Buvo surinktas įrenginys ir laukta, kol kolboje pradės virti vanduo ir kaitintuvas pasieks vandens garų temperatūrą, Kol iš kaitintuvo pasirodys vandens garų kondensatas.

Buvo pasižymėta pradinė kalorimetro temperatųra t1 ir įjungtas sekundmatis. Dėstytojo nurodytas eksperimento laikas buvo 15 minbuvo išmatuotas dielektriko šilumos laidumo koeficientas = 0,33 astrauskienė, n. Ir kt. Mechanika, termodinamika, nuolatinė elektros srovė. Fizikos laboratoriniai darbai. Vilnius: tecnika, 76 -.

Astrauskienė, n. Ir kt. 2009 mechanika ir termodinamika.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (446 žodžiai)
  • Simona
  • Šilumos laidumo koeficiento nustatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Šilumos laidumo koeficiento nustatymas. (2011 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/silumos-laidumo-koeficiento-nustatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 14:10
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo