Šilumos siurbliai, esama situacija bei perspektyvos


Įvadas. Šilumos siurbliai. Kas tai? Veikimas. Klasifikacija. Oras – oras šilumos siurbliai. Oras – vanduo šilumos siurbliai. Vanduo/gruntas – vanduo šilumos siurbliai. Išvados. Šaltiniai.


Apie vieną iš atsinaujinančios energijos panaudojimo būdų, šilumos siurblius, ir aprašysiu šiame referate.

Šilumos siurblys – tai įrenginys, skirtas šildyti arba vėsinti patalpas bei karšto vandens ruošimui. Tai energiją taupanti alternatyva krosnims, dujiniam šildymui ar elektriniams prietaisams. Dažniausiai jį sudaro dvi dalys – vidinė ir išorinė. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, vienas šilumos siurblių variantas yra pagrindas oro kondicionieriaus.

Kaip jau, turbūt, supratote, šilumos siurblių yra ne viena rūšis. Skiriasi jie tuo, kokią ir iš kur išgauna šilumą, taip pat kam išgauta šiluma yra panaudojama.

Pagrindinis skirstymas - pagal šilumos šaltinį. Tokių yra trys rūšys:

Senkant neatsinaujinančiosios energijos gavybos ištekliams, vis labiau teršiant savo aplinką ir orą būtina ieškoti alternatyvų švariai/ atsinaujinančiai energijai išgauti. Vienas tokių būdų – šilumos siurbliai ir buvo aprašyti šiame referate. Jų panaudojimas aprūpins namus šiluma. Žinoma, ši sistema nėra visiškai savarankiška, jai reikalinga minimali elektros energijos pagalba.

Priklausomai nuo patalpų ir šilumos poreikio diegiama skirtinga šilumos siurblių sistema. Pigiausias variantas, žinoma, turės didžiausią naudingumo koeficiento priklausomybę nuo lauko temperatūros kitimo amplitudės. Tokiam atvejui pasitelkiama kitų šildymo sistemų pagalba, kai lauko temperatūra žema. Tačiau investavus daugiau, šilumos siurblių sistema namuose bus nepriklausoma nuo kitų šilumos sistemų ir naudos tik nedidelį kiekį elektros energijos. Tai reiškia, kad per tam tikrą laiką šilumos siurblių sistema ne tik atsipirks, bet ir pradės taupyti išleidžiamą pinigų sumą šildymui. Prie viso to, šilumos siurblių sistema gali pagelbėti ir vėsinti patalpas. Referate aprašyta sistema padės ne tik taupyti pinigus, bet ir padės palaikyti švaresnę aplinką, orą.

  • Elektrotechnika Referatas
  • Microsoft Word 265 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1436 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Šilumos siurbliai, esama situacija bei perspektyvos
    10 - 1 balsai (-ų)
Šilumos siurbliai, esama situacija bei perspektyvos. (2017 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/silumos-siurbliai-esama-situacija-bei-perspektyvos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:09
×