Šilumos skaitikliai


Silumos skaitiklio veikimo principas. Šilumos skaitiklis sks-3. Šilumos skaitikliai sks-3. Silumos skaitiklis. Ultragarsinis šilumos skaitiklis. Skaitiklis sks-3. Šilumos skaitiklio skaičiuotuvas sks-3. Silumos skaitiklis sks 3. Skaitiklis sks-3, srauto ribos. Ultragarsinis srauto jutiklio veikimo principas.

Šilumos ir srauto kiekio skaitiklis “sks-3”. Paskirtis. Techniniai duomenys. Šilumos skaitiklio sudedamosios dalys. Veikimo principas. Ultragarsinis šilumos skaitiklis. 2Wr. Paskirtis ir naudojimo sritis. Techniniai duomenys. Veikimo principas. Šilumos skaitikliai “Rubimeter alfa”. Naudota literatūra.

Daugiakanalis programuojamas mikroprocesorinis matavimo prietaisas, vienu metu galintis matuoti ir registruoti 2-jų šildymo sistemų matavimo rezultatus – iki temperatūros matavimoskaitiklis sudarytas iš nepriklausomų savarankiškų sudedamųjų dalių: šilumos skaičiuotuvo ir standartinių srauto, temperatūros bei slėgio jutiklių.

Srauto matavimui gali būti naudojami srauto jutikliai (veikiantys ultragarsiniu, elektromagnetiniu ar mechaniniu srauto matavimo principu) arba kitų tipų srauto jutikliai, atitinkantys reikalavimus.

Srauto jutikliai su skaičiuotuvu jungiami dvilaide arba trilaide linija, kuria perduodama informacija apie pratekėjusio skysčio kiekį impulsiniais signalais. Srauto jutikliai gali būti maitinami iš skaičiuotuvo maitinimo šaltinio (jei skaičiuotuvo maitinimo galimybė tai leidžia) arba iš nuosavos baterijos ar kintamos srovės tinklo.

Skaitiklio sks-3 skaičiuotuvas yra daugiakanalis programuojamas mikroprocesorinis matavimo prietaisas, vienu metu galintis matuoti ir registruoti 2-jų šildymo matavimo rezultatus: iki temperatūros matavimo kanalų, iki srauto matavimo kanalų ir iki 2-jų slėgio matavimo kanalų.

Signalai iš pirminių srauto (impulsai), slėgio(normuota srovė) ir temperatūros jutiklių (varžos pokytis) , perduodantys informaciją apie šilumos nešėjo temperatūrą, sunaudotą vandens kiekį ir slėgį patenka į atitinkamus skaičiuotuvo įėjimus. Toliau pakeičiami į skaitmeninį kodą ir mikroprocesoriumi perskaičiuojami į atitinkamo kanalo srautą, slėgį ir temperatūrą.

Pratekėjusio skysčio tūris atitinka priimtų impulsų kiekį, įvertinant impulsų vertes. Pratekėjusio vandens masė apskaičiuojama integruojant tūrio pokyčius, padaugintus iš vandens tankio, atitinkančio išmatuotą to vandens temperatūrą ir išmatuotą (ar įprogramuotą) slėgį. Kai išmatuotas srautas viršija įprogramuotą maksimalią ribą- pagal įprogramuotą atitinkamo srauto kanalo projektinę- maksimalią srauto vertę.

Kai išmatuotas srautas mažesnis už įprogramuotą minimalią ribą- pagal įprogramuotą atitinkamo srauto kanalo projektinę- minimalią srauto vertę.

Kai išmatuotas temperatūrų skirtumas mažesnis už atitinkamą įprogramuotą minimalią ribą- pagla įprogramuotą temperatūrų skirtumo č1-č2 (1-ai sistemai) ar č3-č4 (2-ai sistemai) projektinę- mažiausią vertę. Parametrų vertėms peržengus leistinas ribas formuojamas klaidos kodas, sustabdomas darbo laiko skaičiavimas, skaičiuojamas klaidos laikas.

  • Microsoft Word 178 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (1293 žodžiai)
  • Universitetas
  • Semius
  • Šilumos skaitikliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Šilumos skaitikliai. (2010 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/silumos-skaitikliai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 23:39
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo