Šilutės seniūnijos praktikos ataskaita


Įvadas. Teorinė praktinio darbo apžvalga. Įmonės veiklą reglamentuojantys įstatymai ir norminiai dokumentai. Įmonės tikslinė rinka, klientų grupes ir jų užsakymo vykdymo ypatumus. Mikro ir Makroekonomikos teorija. Valdymo ypatumų teoriniai aspektai. Šilutės miesto seniūnijos analizė. Šilutės miesto seniūnijos veiklą reglamentuojantys dokumentai ir norminiai įstatymai. Šilutės miesto seniūnijos tikslinė rinka, klientų grupės bei jų užsakymų vykdymo ypatumai. Mikro – makro aplinkos veiksnių įtaka Šilutės miesto seniūnijai. Šilutės miesto seniūnijos valdymo ypatumai. Pasiūlymai veiklos ir valdymo sričių tobulinimui. Išvados. Literatūros sąrašas.


Seniūnija yra pats mažiausias ir arčiausiai gyventojų esantis administravimo vienetas, todėl šios institucijos darbo organizavimas yra svarbus tiek rajono, tiek vietos gyventojams. 1995 m. balandį įsteigta Šilutės miesto seniūnija, į kurią įėjo tik Šilutės miestas. 1997 m. prie jos prijungta Jonaičių seniūnija su 26 kaimais. Seniūnijai priklauso Šilutės miestas (118 gatvių) ir 26 gyvenvietės. 2009 m. įsteigtos 8 seniūnaitijos: Gaidelių, Grabupių, Laučių, Macikų, Pagrynių, Šilutės, Šilutės Naujakurių, Traksėdžių. Remiantis 2014 m. duomenimis Šilutėje gyveno 42 473 gyventojų. Šiuo metu Šilutės seniūnas yra Raimondas Steponkus kuris yra seniūnijos vadovas. Seniūnijos adresas: Lietuvininkų g. 17, Šilutės m., Šilutės sen., Šilutės r. sav., LT-99134, el. pašto adresas: silutes.seniunija@silute.lt.

Suformuluoti pasiūlymus išnagrinėtų veiklos, valdymo sričių tobulinimui.

Darbo metodai: Darbo stebėjimas įstaigoje, praktinis paskirtų užduočių atlikimas, ataskaitos rašymas.

Viešojo sektoriaus įmonės ( Valstybės įmonės, Savivaldybės įmonės, Specialioji įmonė).

Įmonės tikslinė rinka, klientų grupes ir jų užsakymo vykdymo ypatumus

Kiekvieną dieną atsitinka kas nors naujo, ekonominė krizė, nedarbo lygio kilimas gali lemti įmonės sėkmę. Tačiau norint išsaugoti savo gerą įvaizdį ir tokį pat aukštą lygį reikia įvertinti ir kitus veiksnius įtakojančius įmonės veiklą. Bet kokia įmonė veikia tam tikroje, nuolat besikeičiančioje aplinkoje. Įmonės aplinka skirstoma į mikro aplinką ir makro aplinką. Mikro aplinka nuo makro aplinkos skiriasi tuo, kad įmonė mikro aplinkos elementams daro įtaką, o makro aplinkos elementams jos daryti negali, ji gali tik prie jų prisitaikyti.

Seniūnija yra Šilutės rajono savivaldybės administracijos struktūrinis teritorinis padalinys jos filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Seniūnijai vadovauja seniūnas. Jį konkurso būdu skiria ir atleidžia savivaldybės administracijos direktorius, vadovaudamasis Valstybės tarnybos įstatymu. Seniūnijoje iš gyvenamųjų vietovių bendruomenės ir įstaigų atstovų yra sudaryta patariamoji visuomeniniais pagrindais dirbanti Visuomeninė seniūno taryba (įregistruota 1998 05 21, rajono mero potvarkiu Nr.119). Seniūnijos veiklą reglamentuoja savivaldybės mero patvirtinti seniūnijos veiklos nuostatai. Seniūnijos veiklą finansuojama iš savivaldybės biudžeto, tam seniūnijai skiriami reikiami asignavimai.

Atlikdama praktiką Šilutės seniūnijoje sužinojau kokias paslaugas seniūnija teikia. Taigi seniūnija:

4)dalyvauja rengiant ir įgyvendinant vaiko teisių apsaugos ir vaiko teisių pažeidimų prevencijos gerinimo priemones;

5)dalyvauja įgyvendinant gyventojų užimtumo programas seniūnijos teritorijoje;

10)nustatyta tvarka organizuoja socialinės paramos teikimą ir pašalpų mokėjimą, organizuoja kultūrinę, sportinę, šviečiamąją veiklą;

11)organizuoja viešuosius ir visuomenei naudingus darbus;

12)išduoda leidimus laidoti, jeigu seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje atlieka kapinių priežiūrą.

Sužinojau, kad rengiant Šilutės seniūnijos pareiginius nuostatus, buvo vadovautasi rekomenduojama nusistovėjusia tokio pobūdžio dokumentų rengimo praktika ir įvairių tikrinančių institucijų rekomendacijomis. Kaip ir kitose organizacijose taip ir mano praktikos vietoje pareiginius nuostatus sudaro būtent šie skyriai:

Kad labiau įsigilinčiau ir suprasčiau pareiginius nuostatus, bei jų svarbą man buvo parodyti raštvedžio pareiginiai nuostatai (1,2 priedai). Turėjau galimybė susipažinti kokias pareigas, kokius kvalifikacijos reikalavimus, kokias teises ir atsakomybės yra reikalaujamos norint įsidarbinti biudžetinėje įstaigoje Šilutės seniūnijoje raštvedžiu.

Šilutės seniūnijos seniūnas yra atsakingas už visą šios įstaigos veiklą. Seniūnas Konsultuoja Šilutės teritorijos gyventojus ir teikia jiems informaciją apie savivaldybės institucijų ir

savivaldybės administracijos bei valstybės institucijų veiklą savivaldybės teritorijoje. Šios seniūnijos tikslinė grupė yra:

Pažymų dėl pastatų teisinės registracijos išdavimas, jų buvo teikta 4 kartus;

Leidimo kasinėti seniūnijoje išdavimas, teikta buvo 6 kartus;

  • Vadyba Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 81 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4992 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Šilutės seniūnijos praktikos ataskaita
    10 - 2 balsai (-ų)
Šilutės seniūnijos praktikos ataskaita. (2016 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/silutes-seniunijos-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:17
×