Simbolinis kapitalas ekonomikoje referatas


Įvadas. Simbolinio kapitalo samprata mokslinėje literatūroje. Simbolinis kapitalas pridėtinės vertės kūrimo procese. Simbolinio kapitalo matavimas kokybiniais parametrais. Simbolinio kapitalo matavimas kiekybiniais parametrais. Išvados.

Darbo objektas: nagrinėjamas simbolinis kapitalas ekonomikoje.

Darbo uždaviniai: išnagrinėti keturias pagrindines potėmes:

Simbolinio kapitalo samprata mokslinėje literatūroje

Simbolinis kapitalas pridėtinės vertės kūrimo procese

Simbolinio kapitalo matavimas kokybiniais parametrais

Simbolinio kapitalo matavimas kiekybiniais parametrais

Įvaizdis, būdamas vienas iš išorinės komunikacijos formų, gali būti traktuojamas kaip simbolinis kapitalas. Šiuolaikinėje visuomenėje įvaizdis ima vaidinti vis didesnį vaidmenį. Nuo įvaizdžio priklauso ir darbuotojų darbas, ir organizacijos pelnas, įtaka visuomenei. Organizacija, kuri neturi įvaizdžio, yra tarsi žmogus be veido. Įvaizdis parodo kaip organizacija galvoja apie save ir visuomenę, kurioje ji egzistuoja, apie esamus ar būsimus klientus, apie valdžios palankumą organizacijai. Vienaip ar kitaip įvaizdis, kaip socialinis- psichologinis fenomenas, paliečia kiekvienos organizacijos gyvenimą, o šio simbolinio kapitalo dėka auga organizacijų resursai, pelnas, įtaka visuomenei. Tačiau vadovai ne visada turi aiškų supratimą apie šio fenomeno prigimtį ir būdus jį pamatuoti bei valdyti.

Šiuolaikinėje ekonomikoje stiprus prekės ženklas yra labai galinga jėga. Taip yra todėl, kad jis teikia didelę naudą vartotojui ir rinkos dalyviui. Pavyzdžiui, kaip jūs perkate planšetinius kompiuterius? Jeigu norite sutaupyti, galite rinktis mažiau garsių ir ne tokių kokybiškų firmų gaminius arba tiesiog pirkti pigiausią variantą t.y. rinktis pagal kainą. Bet jeigu norite nusipirkti kokybišką produktą, kuris tikrai ilgiau tarnautų negu pirmiau paminėti? Šiuo atveju kaina nėra tinkamas pasirinkimo kriterijus, nes bet kas gali nustatyti neadekvačiai aukštą kainą. Renkatės pagal kokybę? O kaip gi galima įvertinti gaminio kokybę prekybos vietoje? Tokioje planšetinių kompiuterių rinkoje vartotoją gelbsti “iPad“, “Samsung” arba “Lenova” prekės ženklai. Žmogus žino, kad šiais prekės ženklais pažymėti produktai yra kokybiški ir todėl beveik nerizikuodamas juos renkasi.

Visos išvardytos kapitalo formos gali vienu ar kitu būdu konvertuotis į ekonominį kapitalą, taip pat ir į jo piniginę formą. Socialinis kapitalas atneša informaciją apie ekonominius resursus. Kultūrinis kapitalas palengvina ekonominio kapitalo mobilizavimo būdus. O simbolinis kapitalas leidžia pristatyti jį reikšmingesnį kitų veikėjų (agentų) akyse.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1762 žodžiai)
  • Robert
  • Simbolinis kapitalas ekonomikoje referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Simbolinis kapitalas ekonomikoje referatas. (2015 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/simbolinis-kapitalas-ekonomikoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:14
×