Simbolinis kapitalas referatas


Įvadas. Simbolinio kapitalo raida. Simbolinio kapitalo svarba pridėtinės vertės kūrimo procese. Simbolinio kapitalo kokybinis ekonominis vertinimas. Simbolinio kapitalo kiekybinis ekonominis vertinimas. . Literatūros sąrašas.

Simbolinis kapitalas konvertuoja savyje visas legitymias visuomenėje funkcionuojančio kapitalo formas. Žinant, kad socialinis kapitalas – tai kreditas, bet plačiąja šio žodžio prasme, t.y. savotiškas avansas, užstatas, paskola, kuriuos tik vienas visos grupės tikėjimas gali suteikti davusiam jai materialines - simbolines garantijas, lengva suprasti, kad simbolinio kapitalo demonstravimas (visada pakankamai daug kainuojantis ekonomine prasme) sudaro, tikriausiai visur, vieną iš mechanizmų, dėka kurių kapitalas eina į kapitalą. Taigi, įvaizdis, būdamas simboliniu kapitalu leidžia lengviau didinti ekonominį kapitalą. Be to, patikimas įmonės įvaizdis yra dažnai suvokiamas kaip išorinės aplinkos teikiamas privalumas. Kai kurie gyvenimo būdo ekspertai teigia, kad Vakarų pasaulyje šiandien labiau yra vertinamas produkto įvaizdis, o ne pats gaminys. Pirkėjas yra pratinamas vertinti ir įsigyti ne patį daiktą, o su juo susijusį įvaizdį, jis ėmė orientuotis į įvaizdį.

Simbolinis kapitalas tampa kapitalu tuo atveju, kai jis atpažįstamas ir pripažįstamas aplinkos. Taisavotiškas „grynas konstruktas“, suvokiamas, priimamas kaip natūralus reiškinys ir todėl keliantis pasitikėjimą ir simpatijas. Prekės simbolinė sudedamoji (įvaizdis) pasireiškia socialinėje realybėje, tik būdama „įdėta“ į tikslinės auditorijos sąmonę, būdama suvokta, priimta jos kaip prekei imanentinis socialinis atributas. Vadinasi, tik įvaizdžio informacijos perteikimas auditorijai, jo išpopuliarinimas suteikia galimybę paversti prekės įvaizdį iš simbolinio kapitalo socialiniu kapitalu. Įvaizdis yra vienas iš išorinės komunikacijos formų ir kartu vienas iš išorinę komunikaciją lemiančių veiksnių. Jis gali būti traktuojamas kaip simbolinis kapitalas. Įvaizdis yra vienas iš pagrindinių nekomercinių organizacijų sėkmės faktorių. Jo dėka didėja ekonominis nevyriausybinių organizacijų kapitalas – laimimi projektai, didėja galimybės gauti paramą, t.y. sėkmingai vykdyti savo veiklą. Tačiau praktika rodo, kad trečiojo sektoriaus organizacijos susiduria su įvairiais barjerais, kurie trukdo normalaus dialogo su įvairiomis tikslinėmis grupėmis užmezgimui. Konkrečių gyventojų grupių interesai nesuvokiami ir nepriimami arba suvokiami iškraipytai. Šias kliūtis galima vadinti įvaizdžio kliūtimis.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2134 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ignas
  • Simbolinis kapitalas referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Simbolinis kapitalas referatas. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/simbolinis-kapitalas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 16 d. 19:17
×